Skocz do zawartości

Poczatek zabawy w samoloty RC


ac_schnitzer

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

przywitac sie przywitalem, zdjecie wkleje niedlugo w avartar, a teraz mam kilka pytan co i z czym sie je i mam nadzieje ze mi to jakos wytlumaczycie.

 

Wiem ze porywam sie na gleboka wode i pewnie moje ambicje jako nowego sa za duuze do doswiadczenia, ktorego nie mam wcale.

 

Liczylem, i moge wydac ok 600-800zl na aparature, baterie, serwa silnik i inne potrzebne rzeczy. Nie wiem czy to duzo czy malo... ale na pierwszy model chyba powinno styknac.

 

Jako pierwszy model wybralem depronowego BANDITa ze strony http://www.parkjets.com/bandit.html

 

 

Budowa modelu, nie jest az taka skomplikowana, bynajmniej tak mi sie wydaje, ale czy moglibyscie mi podac spis sprzetu jaki bym musial posiadac do tego modelu ?

Jakie serwa, aparature, odbiornik, silnik smiglo, akumulatory kupic i skad ?

 

 

Chce zrobic depronowca, bo jest tani w budowie a ja mam duzo wolnego czasu i w razie jak go rozwale przy 1 podejsciu do latania to w miare szybko zrobie nastepce ;)

 

DEPRON 6mm - wiem ze kupie w markecie KOMFORT, a klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej nie barał się za JET-a jako pierwszy model (szybkie, małozwtrotne i muszisz mie ć obsługe DELTA)..... te 800 zł to wystraczy na podstawowe rzeczy ..... pierwszy model to może jakis trenerek. A nie myslałeś o zestawie RTF ?. Zreszta poczytaj tu na forum jest pełsno tego typu pytań i odpowiedzi !!!

 

 

EDIT: powinny dodać jeszcze sekundy w czsie postów !!! bo piszemy równorzędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie latałeś to sobie odpuść ten model, raz że niejest to trenerek, dwa szybki, trzy osprzęt może kosztować.

Napedy turbinowe potrzebują dużo więcej prądu niż zwykłe śmigłowe i tu możesz mieć problemy. Akumulator duży o dużej wydajności, regulator, turbina.

Zacznij tak jak doradzamy większości - poczytaj

Chcesz tanio i polatać to zrób to http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum ale mam prosbe podaj swoję imie bo niewiem jak do Ciebie pisać :) per schnitzer ? sam widzisz że dziwnie.

Dobra teraz do rzeczy.

bandit jest fajny :) zbuduj go ! a nastepnie powieś na ścianie bo polatasz nim tak za 2-3 miesiące najwcześniej :) mówie serio sam to przechodziłem 2 lata temu kup depron w komforcie i buduj na pierwszy model ten model

http://forumrc.alexba.eu/users/skazoo/rwd/rwd.htm na nim nauczysz sie latać wiem ze depron jest tani ale w razie kraksy rózne żeczy sie dzieją .

Co do zakupów to polecam www.hobbycity.com , jak bedziesz miał problem z doborem sprzetu pisz na PW.

 

Wysokich lotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac_schnitzer, to była ironia z mojej strony. Po prostu ten samolot nie nadaje się jako pierwszy model, nawet jako drugi. Trzeci... może?

Wyposażenie do tego modelu będzie kosztowało sporo więcej, niż przeznaczony przez Ciebie budżet. Aparatura, do której podałeś link to prosty, analogowy sprzęt bez mikserów koniecznych do tego modelu.

Tak jak wszyscy Ci radzą - przewertuj Forum, naprawdę sprzęt dla początkujących jest tu świetnie opisany. Nie jesteś pierwszym, który zapragnął latać modelami i zadaje tu takie pytanie...

Dobre sklepy są opisane w dziale Rynek Modelarski -> ciekawe oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki oki, szukam czytam, i myslalme ze jest to duzo prostsza zabawa ;)

 

wczesniej bawilo mnie przerabianie samochodow, tuning i takie sprawy. Jednak modelarstwo chyba mnie przerosnie, poczytam jeszcze forum, poszukam czegos co mi w oko wpadnie i bedzie dla poczatkujacego dobrym rozwiazaniem...

 

Chcialem zrobic bandita i nim polatac, bo mi sie spodobal, bo te inne modele takie jak ten RWD jakos do mnie nie trafiaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej bawilo mnie przerabianie samochodow, tuning i takie sprawy.

Tak, to coś w stylu budowy Bandita.

 

Chcialem zrobic bandita i nim polatac, bo mi sie spodobal, bo te inne modele takie jak ten RWD jakos do mnie nie trafiaja...

Ale nie uczyłeś się jeździć jakąś Imprezą czy Evo? RWD to taki Fiacik z literką L na dachu...

 

Jak będziesz miał już sprecyzowane i realne do zrealizowania plany oraz konkretne pytania, to na pewno pomożemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie uczyłeś się jeździć jakąś Imprezą czy Evo? RWD to taki Fiacik z literką L na dachu

 

fiatem nie jezdzilem subaru tez nie, za to polatalem troszke bokami beemka...

 

Nie wiem po co taka wypowiedz z twojej storny... Ale fiatem z literka L na dachu to chyba ty uczyles sie jezdzic ;) bo jak ja sie uczylem to byli MICRY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyłem się na Maluszku, bo to było ponad 20 lat temu... Teraz Beemki robię jak chcę.

 

Wracając do tematu - chcę Cię uświadomić, że z lataniem jest podobnie, jak z jazdą samochodem - nie da się zacząć jeździć trudnym, sportowym samochodem. Można Micrą, można Maluchem, można i czymś większym - ale w granicach rozsądku. Ja też uczyłem się latać małą depronową Extrą, którą od razu można było kręcić akrobacje. Znam paru ludzi, którzy zaczynali i od trudniejszych modeli, ale na pewno nie był to tego typu jet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu, zaczelem poszukiwania aparatury, rozloze sobie wszystko w czasie, bo czytajac posty na tym forum doszedlem do tego zeby kupic lepsze radio juz na poczatku, niz zmieniac je z kazdym kolejnym modelem.

 

Nie wiem czy dobrze wybralem, ale wybor padl na:

SANWA VG6000

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=213

 

Co o tym myslicie ??

 

Nastepny w kolejnosci bedzie model SKY lady.

 

Jesli wszystko pojdzie ok, i naucze sie latac :D to przyjdzie kolej na dalsze zakupy takie jak inny silnik, nowe akumulatory itp.

 

Na razie dzieki wam, za ostudzenie mojego zapalu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupowalem tam wlasnie sanwe i jestem b. zadowolony.

 

oczywiscie patrze z zachwytem na bajeranckje groupnery/multiplexy ale... $ nie rosna na drzewach :D:P

 

polecam - szczegolnie na poczatek. jest w sam raz a i obsluga intuicyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.