Skocz do zawartości

Zastosowanie MVVS'a 3,5ccm


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Niedawno nabyłem taki silniczek: http://allegro.pl/item365117093_nowe_mvvs_3_5_ccm.html

W planach było zastosowanie go do uwięzi... ale zrezygnowałem z tej opcji ;). Teraz poszukuje modelu, w ktory mógłbym go zastosowac ;). Poszukuje raczej czegoś bardzo taniego, wolnolatającego, bo będzie to mój drugi model samolotu RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobisz prymusa? Jest to trenerek do nauki latania na spalinkach. Plany były w modelarzu ale mogę ci jest zeskanować. Kadłub to 4 deski balsy 3mm trochę sklejki i na stateczniki chyba balsa 5mm do tego skrzydła styro+fornir albo balsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz zalezy od modelu. generalnie każdym płatowcem, w którym siłe napędową stanowi śmigło kręcące sie podczas całego lotu, trzeba lądować 'na prędkości'(w porównaniu z szybowcem: mniejsza powierzchnia, większa masa, wyższe prędkości).

przeciągnięcie wiąże sie ze zniszczeniem ;) zdecydowanie trenerki mają większą tolerancje małych prędkości, ale nie można przecenić tej cechy :D

Edit: dochodzi jeszcze zastosowany profil, przydaje sie wiedza o liczbie Reynoldsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie przypomniałem, że istnieje coś takiego jak WICHEREK ! :D W tabelce u Alehar'a pokazuje że wicherek 25 wymaga wlasnie takiego silnika "w wersji wyczynowej". Co Wy na to ? Uważacie że to dobry pomysł ? Model wykonany w 100% bedzie kosztować coś koło 100zł, także troche zaoszczędze i naucze sie budowac ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.