Skocz do zawartości

Nadajniki 5.8 Ghz moc


asalas77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógły ktoś jasno powiedzieć jak wygląda sprawa z nadajnikami fpv 5.8Ghz? Do jakiej mocy są legalne, co by trzeba ewentualnie zrobić żeby móc legalnie używać mocniejszych? Interesują mnie loty w zasięgu 500-600m na wysokość do ~30m jeśli to ma jakieś znaczenie.  Z tego co znalazłem to chyba 10, 20 lub 25mW, jednak większość z tego co zauważyłem i tak poleca w tematach FPV nadajniki 200mW-600mW. Wszyscy mają pozwolenia czy wszyscy latają nielegalnie?

 

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto odpowie na to pytanie bez burzenia się o użycie szukajki czy czegokolwiek innego; próbowałem, nic to nie daje, można szukać i szukać i do niczego nie dojść. Przeczytałem prawie wszystkie tematy, które wydały mi się związane i różne wycinki prawne sprzed 8 czy 10 lat i nadal niewiele wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=12366 tutaj coś jest z zakresu 5,8 gHz, punkt 14. strona 4.  Po prostu przypadkowo teraz trafiłem to podsyłam, nie czytałem o co tam chodzi. W zasadzie wszyscy latają, chyba, nielegalnie bo i jakieś atesty ... kto to sprawdza, kto to daje ... kto na to w ogóle patrzy. Tak samo na moce nadajników rc. Do Twojego latania ok będzie nadajnik 200-400 mW, kup, lataj i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.