Skocz do zawartości

Idealny pakiet LiPo do Easy Star Multipex


adamisku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jako, że moją przygodę z modelarstwem rozpocząłem od przeczytania wielu informacji z Waszej (naszej) strony postanowiłem podzielić się przydatnymi informacjami (tak myślę) użytkowników Easy Stara. Nie wiedziałem czy wrzucić do motoszybowców czy tutaj, ale bardziej będzie o pakiecie LiPo dlatego wybór padł na ELEKTRONIKA!!

Otóż jako początkujący modelarz zdecydowałem się na zakup używanego (brak dużych środków pieniężnych) Easy Stara. Jest to super modelik dla początkujących, ale niestety przy jego konstruowaniu nie było jeszcze pakietów LiPo i dlatego aby ów model był dobrze wyważony trzeba było mieć z przodu dobre NiMh lub NiCd - dobre znaczy ciężkie. Zanim zdecydowałem się na zakup jakiegokolwiek modelu zastanawiałem się nad spalinką lub elektrykiem. Jedną z wad elektryków był krótki czas lotu co okazało się prawdą bo przy założeniu pakietu NiMh latania było całe 15min:( i nowy pakiet i tak w kółko. Wpadłem na "genialny" pomysł zaopatrzenia mojego modelu w pakiet LiPo. I tu okazało się, że przy zakupie każdy 2s (dwucelowy) był na tyle lekki, że musiałem mu zakładać na "grzbiet" mnóstwo ołowiu żeby wyważyć. Troszkę mnie to denerwowało - bo w zasadzie nic się nie zmieniło w stosunku do NiMh jedynie nazwa pakietu LiPo.

ALE!!!.

Znalazłem na ebay'u superfajny pakiet idealny dla tego modelu

1. był ciężki 190g

2. bardzo pojemny 3900mAh

3. tani 45zł z przesyłką

4. pasował idealnie do kabinki 15x50x12mm

5. miał 2 cele - dla Permax 400

W drodze licytacji kupiłem taki pakiecik i rzeczywiście pasował idealnie, i powiem więcej nawet bardzo fajnie bo nie musiałem dodawać ani grama ołowiu tak idealnie się wyważył. Nie piszę specjalnie od kogo kupiłem, ale dodam, że dotarł z Hongkongu w 5 (słownie pięć) dni!!!

Teraz latam nim 36min bez lądowania, a że jestem początkujący to pewnie się domyślacie że prawie cały czas na full gazie - także wynik niezły. Nie martwię się, że z powodu baterii będę musiał się zbierać po 10-15min do domu. Mam zamiar kupić raz jeszcze taki sam pakiet i latać do ...znudzenia.

Polecam wszystkim ten pakiet 7.4V 3900mAh LiPo do modelu Easy Star Multiplex!!! - zamieńcie ołów na baterie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj...

 

3900mAh... fajnie. Ja mam 1850mAh i latam (jako początkujący) do 40 min w opcjach: pod wiatr 1/2 lub 2/3 mocy. Z wiatrem bez silnika. Przedwczoraj wyładowałem na lataniu 3 pakiety i jestem niesamowicie zadowolony z ich pojemności i czasu działania pod obciążeniem. Jednak doładowanie na pokład FPV wiąże się z koniecznością oszczędzania na wadze, kosztem czasu latania. Tak więc Twój pakiet zapewne jest super na potrzeby zwykłego latania i zapewne taki też kupię, by moje dzieci miały frajdę z latania.

P.S. Napisz ile czasu ładujesz pakiet i na jakiej ładowarce. Mój pakiet ładuję w samochodzie na 12DCV (E-Sky) a czas naładowania "od zera" do pełna to 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuję na ładowarce UTM-808B firmy UNITECH i w zależności jakim prądem (0.1A - 5A) to ładowanie zajmuje mi różnie. Ale słyszałem, że bezpiecznie dla siebie i samego pakietu LiPo jest 0.1C czyli dla pakietu 3900mAh - 390mAh ładowania i...10h nie moje:) Jak chcę szybciej to dowalam nawet 0.5C max i mam w 2 godziny;)

A odnośnie mojego latania to wiatr był rzędu 2.6m/s i samej pracy silnika na full było ponad 30min - bez szybowania. Od dziś testowałem przy jak silnym wietrze da się jeszcze latać Easy Star'em i doszedłem do wniosku że "na krawędzi" dla mojego doświadczenia i mojego modelu to 3.6m/s!!!

P.S. Odnośnie ładowania w samochodzie to żeby było bezpiecznie i żeby móc później odpalić to zaopatrzyłem się w akumulator żelowo jakiś tam 17Ah - ale jeszcze nim nie ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałem, że bezpiecznie dla siebie i samego pakietu LiPo jest 0.1C czyli dla pakietu 3900mAh - 390mAh ładowania i...10h nie moje:)

 

Ja tego nie słyszałem. Zawsze ładuje 1C i nigdy nic się nie działo. Jedyne co słyszałem że bezpiecznie ładowania to 0,5C. Oczywiście ładuje 1C i zawsze balanserem.

 

Obecnie są produkowane akku o maks prądzie ładowania 2,5C. Wtedy pakiet po 20 min jest już naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ładowania w samochodzie to (...) żeby móc później odpalić...

Eeee tam. Samochodowym akku to ja się nie martwię. W końcu mam silnik diesel i akku to jest coś jakby 75Ah czyli 75000mAh :-)

 

Dziękuję za info o ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.