Skocz do zawartości

Dualsky 3542CA-6 NEW pomoc w dobraniu śmiga


Krzycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Po rocznej przerwie w lotach uruchomiłem soliusa multiplexa.

Wyposażenie

-Dualsky 3542CA-6 NEW(tego silnika już w polskich sklepach nie ma czy jakieś wadliwe?)

-Regulator 45A  dualsky

-Pakiet 2200mAh 3s 30C/60C 208g

-Waga szybowca 1335gr.

-Obecnie śmigło składane 12x6 graupner

 

Czy może mi ktoś powiedzieć na jakim śmigle będę mógł polatać ostrzej by nie przepalić sprzętu na pokładzie ,ale żeby model miał tę prędkość?

Latam na 12x6 innych nie mam więc nie chciałbym kupywać wszystkich rozmiarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solius jest szybowcem, więc do latania nie potrzebuje napędu. Silnik powinien służyć tylko do wyholowania do góry. Jeśli chcesz latać na śmigle, szybko, powinieneś sobie sprawić model samolotu (ma krótsze skrzydła). Jeśli chcesz Soliusem szybować szybciej, po prostu zwiększ jego ciężar, np. doczep trochę ołowiu w środku ciężkości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

11x7 Aeronaut powinno być szybsze. Tzn: prędkośc strumienia zaśmigłowego bedzie większa. Natomiast Solius jest modelem o znacznych oporach i niekoniecznie tę prędkość strumienia zaśmigłowego przełoży na wyraźny wzrost prędkości modelu. W efekcie możesz dostać tylko wyraźnie większy pobór prądu.

11x8 - jeszcze nie spotkałem. Kwadratowych śmigieł w tym rozmiarze też jeszcze nie spotkałem. Pozostaje druga droga - zwiększyć napięcie zasilania o jedną celę i zmniejszyć śmigło​ do 9-10", żeby zachować rozsądny pobór prądu. Czy warto w Soliusie ? Nie jestem przekonany.

- Jurek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.