Skocz do zawartości

Sanwa VG6000 - czas pracy na akumulatorkach?


ojdas

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie zestaw tj. Sanwa VG6000 + odbiornik, który był w komplecie razem z akumulatorami zasilającymi. Ładowałem już kilka razy ale wydaje mi sie ze strasznie krótko trzymają - pytanie jak wygląda sprawa u Was?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oryginalnych akumulatorach (700mAh) ze 4h pracuje z wlozonym kwarcem.

(do latania na symulatorze wyciagam kwarc - i dziala dluzej)

 

ale zrobilem sobie pakiecik na 2650 mAh i teraz to b. dlugo dziala... (ponad tydzien - kwestia latania :P)

 

polecam zmienic akumulatorki na takie o wiekszej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na all_drogo akumulatorki SANYO 2300 mAh ( sprawdzone - pojemność i trwałość i wydajność ) w ilości 8 sztuk, "spakietuj" tak jak oryginalny pakiet tylko uważaj z podłączaniem do gniazda - jak oglądałem płytkę to chyba nie ma zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją zasilania i może nadajnik pójść z dymem przy złej biegunowości. Po trzech latach użytkowania owe 700 mAh NiCd to mają pojemność 300 mAh i pracuje na symulatorze 20-30 minut, natomiast na NiMh Sanyo można spokojnie 5-7 godzin latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy to samo (chodzi o zwiększenie pojemności) można zrobić z zasilaniem odbiornika bo tam też jest tylko 700 mAh?

Myślę, że tak ;-) ale dla pewności zapytam :-)

Dobrze kombinujesz. Kupujesz na przykład taki pakiet lub inny z tej grupy i już nie musisz się martwić, że braknie Ci szybko prądu. Nie zwalnia to jednak od pilnowania napięcia pakietu np czymś takim lub podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak połączyć takie dwa pojemniki dla Sanwy:

http://allegro.pl/item374618143_koszyk_zasobnik_na_baterie_4xaa_r06_kwadrat.html

bo nie chciałbym psuć tego oryginalnego pakietu, a jest tak zafoliowany, że nic nie widać jak to jest połączone...

W przypadku odbiornika tutaj nic się nie zmienia aby tylko plus był plusem, a minus minusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadajniku jest 8 akumulatorow, musialbys polaczyc 2 takie koszyki a wtedy Ci to nie wejdzie do srodka :)

 

a polaczenie szeregowe musialbys zrobic.

 

polutuj po prostu akumulatory, opisy jak pakietowac znajdziesz w necie.

 

kupisz kawalet koszulki do pakietowania i bedziesz mial ladny pakiecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz jak taki koszyczek, a właściwie baterio/akumulatorki w takim koszyczku stracą połączenie ( kontakt ) a model na wysokości 10 m podchodzi do lądowania ??

 

TYLKO POŁĄCZENIA LUTOWANE i dodatkowo kupujesz zwykłą przedłużkę do serw 15 cm, niepotrzebny koniec - ciach - i to przylutowujesz odpowiednio do pakietu 8 akku wielkości AA i masz nowy pakiet.

 

Jeżeli tego nie umiesz/boisz się że zrobisz źle/itp. zwróć się do kogoś kto to potrafi ( BEZ ŻADNEJ URAZY ) bo stracić model przez głupotę bardzo łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak połączyć takie dwa pojemniki dla Sanwy:

http://allegro.pl/item374618143_koszyk_zasobnik_na_baterie_4xaa_r06_kwadrat.html

bo nie chciałbym psuć tego oryginalnego pakietu, a jest tak zafoliowany, że nic nie widać jak to jest połączone...

W przypadku odbiornika tutaj nic się nie zmienia aby tylko plus był plusem, a minus minusem?

 

Takich koszyczków do ogniw lepiej nie stosuj w nadajniku (do zasilania odbiornika też nie).

Złośliwość martwej materii zwykle tym się przejawia, że w próbach naziemnych wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Ale gdy już model będzie w powietrzu może Ci się przytrafić nieplanowana przerwa w zasilaniu.

Takie wynalazki mogą nadawać się co najwyżej do zdalnie sterowanego autka. W modelach latających tylko połączenia lutowane.

 

Do nadajnika jeśli już to- choć cena trochę boli- lepiej będzie zastosować taki pakiet . Sanwy o ile dobre pamiętam mają inne wtyczki. Musiałbyś dokupić odpowiednie złącze lub użyć końcówki przewodu z wtyczką odciętej od starego pakietu. I- co najważniejsze- nie pomylić polaryzacji biegunów zasilania.

 

Tego rodzaju koszyczki bywają przydatne do ładowania ogniw od aparatu fotograficznego przy użyciu modelarskiej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, czy to jak ładujemy ma wpływ na to ile czasu możemy używać aparatury? Chodzi mi o różnicę między ładowaniem bezpośrednim pakietu a ładowaniem przez wtyk w aparaturze, bo nie mam możliwości sprawdzić i ładuję tym drugim sposobem. Aktualnie mam pakiet oryginalny hitec 1300 mah 9,6 v i przy pierwszym włączeniu 3 miesiące temu działał mi tylko godzinę (mało) a teraz starcza mi na 20 minut pracy (bardzo mało) :? Dodam tylko że to aparatura optic 6, ale temat jest o czasie pracy więc chyba nie jest OT. Czy te pakiety Hitec tak mają czy ten mój jest jakiś zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja zapytam w sprawie ładowania. Będę robił pakiety mające 2500 mAh, niestety po spakietowaniu akku jedyna ładowarka jak mi zostanie to ta oryginalna od Sanwy czyli 75 mA i teraz pytanie czy czymś takim da rade naładować pakiet prawie 4 razy większej pojemności od tego oryginalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.