Jump to content

Pytanie do kolegów elektro - informatyków (pajęczarzy) - Łączenie kabli.

bart07
 Share

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję przedłużyć wiązkę kabli sieciowych LAN (kazałem zrobić "do komina" i tak zostały zrobione... Teraz brakuje mi 10x po 2m) Jakoś to podłączyłem do switchy, ale chciałbym jednak przenieść wszystko do szafy. Czy jest jakaś metoda prawidłowego przedłużenia kabli? Ma to pracować na 1Gb

Bartosz

10x baryłka, 10x patch cord i zrobione najmniejszym nakładem pracy. Przedłużając musisz zachować przeplot, ale kupując gotowce będzie OK. Ewentualnie możesz spróbowac wycofać kable i zapiąć w panelu na nowo (jeśli masz panel). Generalnie ja bym nie łączył kabli lutownicą ;)

Niby mam sucho, ale wg niektórych opisów takie rozwiązanie nie jest wieczne. Mam 3x więcej połączeń. Docelowo do miejsca łączenia nie będę miał (łatwego) dostępu. Zniknie w podłodze... 

Kat 5e. Nie wiem czy lepszy, czy gorszy. Na razie działa. Łączy na 1Gb, ile "puszcza" nie miałem potrzeby testować. To jest prosta sieć domowa, dublująca podzespoły z firmy. Jak coś pada, to wypinam w domu i wpinam w pracy. Wszystko tak samo konfigurowane. Na gniazdach ściennych mam połączenie LSA (teraz już wiem) właśnie wciskane w zaciski. Po drugiej stronie od razu zarobiłem wtyczki. 

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.