Skocz do zawartości

elektryk vs spalina ( koszt latania )


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak i co jeszcze :) gdy zaczynałem to przeliczyłem sobie dokładnie. Jak się policzy ilość i cene wypalonego paliwa do lipola to już się robi różnica znaczna.

I wedłóg mnie sprawa jest taka. Do rozpiętości 1m i wagi 1kg niema co kupować spalin. Jeśli model większy to ekonomiczniejszy jest napęd spalinowy :)

 

Sam elektryke (oprócz ładowarki) kupiłem u skalena za 214 zł.

 

Chyba Ci sie kalkulator popsuł przelicz jeszcze raz a później przedstaw tą kalkulacje i nie pisz głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka :-) A do tego mocno nerwowy ;-)

Zwolenników spalin jak i ciszy jest wielu. Tak naprawdę trzeba spróbować obydwu i samemu wyrobić sobie opinię - IMO innej drogi nie ma.

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć że małe spalinki typu 2.5ccm(1m roz, 700g AUW, ~15min/100ml, ~1kg ciągu) wychodzą tanio jak barszcz w eksploatacji(5l 80/20 - 45zł).

Z drugiej strony elektryki są ciche, mają jednak zasadniczą wadę - LiPol(praktycznie około 50 cyki przy dobrych parametrach). Teraz są LiFe, jak i można znaleźć dobre LiIonki - ale te są znowu ciężkie.

 

Co kto lubi, wyraźniej granicy tutaj nie ma. Jedno jest pewne, im większy model tym koszty rosną, niezależnie od użytego napędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.