Skocz do zawartości

Moriss mustang pod 8cm mvvs


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to być pierwszy model spalinowy . W sumie to nie pierwszy lecz pierwszy poważny :D Wczesniejsze moje dokonania w modelarstwie spalinowym , to boje z silnikiem samozapłonowym KMD 2,5 cm . Jeszcze za czasów podstawówki , wykonałem pod niego dwa modele lecz tylko jeden " poleciał " XD

 

 

Tak wiec

Poszukuje czegoś co zbuduje w miarę łatwo .

Konstrukcja maksymalnie prosta ( aż do bólu ) . Chciałbym żeby było to coś z zacięciem akrobacyjnym .

 

dobrze byłoby aby konstrukcja ta była juz przez kogoś sprawdzona .

 

Oczywiście planów w sieci jest pełno , lecz wybór nie łatwy .

 

Prosze o pomoc w wyborze - o wskazanie tej " własciwej konstrukcji " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

silnik już mam - to najważniejsze :D

 

mam małe pytanko jakim alternatywnym źródłem zasilania grzać świece jak nie mam panelu startowego ?

próbowałem 4 paluszkami połączonymi równolegle lecz silnik nie odpalił ,

popyrkał raz ze 3 sekundy i zgasł ... XD

 

kupiłem też baterie r20 lecz i z tym nie wyszło - świeca zjadła w mgnieniu oka cały prąd z baterii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem też baterie r20 lecz i z tym nie wyszło - świeca zjadła w mgnieniu oka cały prąd z baterii

 

Bateria alkaliczna R20 powinna wystarczyć na kilkanaście odpaleń silnika.

 

Edit:

 

Zmierzyłem pobór prądu przez świecę. Ciągnie niecałe 3A. Tak więc myślę, że bateria alkaliczna R20 starczy na co najmniej godzinę grzania. Zakładając, że świecę grzejesz ok. minutę, to masz 60 odpaleń silnika - jeżeli nie popełniłem jakiegoś błędu w rozumowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zmierzyć tego parametru nawet miernika ie posiadam :roll:

 

świeca na bateri r20 co mnie bardzo ździwiło wogule nie ma pomarańczowego koloru a co dopiero myśleć o białym . Poprostu się nie rzarzy a jest jedynie goraca

 

drugi pakiet jakim grzeje świece to 6 paluszków połaczonych równolegle w tym dwa akumulatory 1,2v a reszta z tego pakietu to baterie 1,5 v i na tym patencie swieca ma tai lekko słabawy pomarańczowy kolor rzarzenia

 

Czyżby świeca była uszkodzona ?

 

Może jakąś instrukcję jak prawidłowo odpalić to ustrojstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dwie funkiel nówki r 20 i nic świeca tylko gorąca

 

widać na tę świece patent r 20 nie działa XD

 

Ale co tam najważniejsze że silnik odpalił :jupi:

po 2 dniach kręcenia śmigłem :rotfl:

 

Dałem mu 2,4v na świecę i pojawił sie wreszcie tak bardzo oczekiwany bardzo jasny pomarańczowy kolorek :rotfl:

 

po krótkiej regulacji motorek pali od palca

 

wrażenia z odpalania jak najbardziej pozytywne

ten zapach dźwięk i moc robią wrażenie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Kup jakieś pojedyncze cele AA 1.2v nawet 1200mAh, dostaniesz po 5 zł za sztukę.Ni-Cd albo Ni Mh.Połącz równolegle i będziesz miał żarzenie jak złoto.Baterie mają za małą wydajność prądową i kuca im napięcie pod obciążeniem.Do ruskich świec to połączenie szeregowe będzie odpowiednie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na P51 mustang moris w wersji 3d

 

Oryginalnie w planach jest profil symetryczny , mi jednak zależy na tym aby model ten latał na skrzydłach nie na silniku .

 

Jaki profil nie symetryczny zastosować -cięciwa 44cm u nasady i 36cm na końcówkach ?

 

PS

świeca ruska nie ruska sam nie wiem XD

dwa akumulatory o pojemności 1600 mah i napięciu 1,2 v połączone szeregowo do prawidłowego żarzenia wystarczają :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie spaliłem swiece , i muszę kupić nową - jaką wybrać do silnika mvvs 8 cm ?? :?:

 

Do swojego silnika MVVS 8cc, paliwo 80/20 rycyna lub EDL, bez nitro, używam świec: Novarossi C5 CENA: 16,50 PLN w www.modelmaking.pl

Ale zupełnie dobrze pracuje również na OS-owskiej świecy A3.

Silnik zamontowany w tym funflyerze:

 

PICT0010d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem maszyne i bez paliwa waży 2300 gr :rotfl:

czyli przyjmyjąc że mililitr paliwa waży 1 gr , waga modelu do lotu wyniesie 2600 gr , co przy powierzchni 64 dm2 daje obciążenie rzedu 25 gr na dm2

 

obciążene mocy wyniesie 1,3 kg na koń mechaniczny - no cóż 3 d to to nie będzie ,ale myśle że fun flay bedzie z tego mdelu dobry :rotfl:

 

silnik pali od palca - model gotowy do oblotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga modelu do lotu wyniesie 2600 gr , co przy powierzchni 64 dm2 daje obciążenie rzedu 25 gr na dm2

 

Głupoty popisałeś. Jak już coś to ponad 40g/dm2. Nie ma cudów, w takim modelu w 25g/dm2 nigdy nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.