Skocz do zawartości

tłumik do nieznanego silnika żarowego okolo 20ccm


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam silnik 2 suw 2 cylindrowy pojemność okolo 20ccm ( fotke doma jutro be treaz jest już za późno).

Problem jest w tym, że nie wiem jaki wydech do niego dać i gdzie umieścić króciec by było dobre odprowadzenie ciśnienia do zbiornika.

 

Jakie wymiary powinien mieć ten tłumik ( tak okolo), chciałbym go zrobić z rury metalowej albo typu pitts ale nieznam wymiarów.

 

Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumik do dwutakta powinien miec pojemnosc min. 8-10 razy wieksza od pojemnosci silnika, zeby utrzymac sie na poziomie dopuszczalnego poziomu chalasu. Jak dasz wiekszy tlumik to kolesie na lotnisku beda ci zazdroscic (moza poza tymi co lataja na YS, Saito i moze OS160FX z duzym tlumikiem od Super Tigre 3250).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumik do dwutakta powinien miec pojemnosc min. 8-10 razy wieksza od pojemnosci silnika, zeby utrzymac sie na poziomie dopuszczalnego poziomu chalasu. Jak dasz wiekszy tlumik to kolesie na lotnisku beda ci zazdroscic (moza poza tymi co lataja na YS, Saito i moze OS160FX z duzym tlumikiem od Super Tigre 3250).

 

czemu niby będą mi zazdrościć? bo cicho bedzie chodzil?

moze głosno chodzić byle by dobrze latało i miało moc.

jest to jakiś ruski silnik chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.