Skocz do zawartości

Kłopot Lama v4


ArTiiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zakupiłem Lame v4 i mam z nią kłopoty ;( Otóż:

 

1) Nie moge używać symulatora tzn. instaluje go... właczam ustawiam ustawienia na joya... wysuwam nawet antenke i gdy mam ( jakiegoś tam heli ) to nie chce mi wystartować... może mi ktoś w tym pomóc? ( P.S A gdy daje żeby mi wystartował z ręki to po prostu leci w dół ( )

2) Mój joy wydaje taki specyficzny zapach jakby takjakby trochę przypalony... czy tak ma być?

3) Moje łopty są takie luźne... takie że reką można je przestawić czy tak ma być czy trzyba je skręcic??

 

Proszę o szybkie odpowiedzi.

 

 

Pozdro Artiis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) kontroler musi byc wyszukiwany ajko kontroler do gier w panelu sterowania..i tam skalibrowany

2) mój tez ma tai dziwny troche zapach..ale po co go wąchać? (to nei jest spalenizna ;) )

3) łopaty mają być tak jak są...luźno ręką powinno sie je przekrecic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma być skalibrowany? I jak ma być wyszukany?

 

Heh przed sec. włączyłem lamke i latalem tylko dół, góra :D ( ale wciąga!!! ) aż moja Mamuśka chciała spróbować... eh, chciałbym już latac lameczka... :( ale mam problemy z symulatorem. Oczywiście gdy ktoś mi pomoze bedzie punkcik "Pomógł" i moje podziekowanie.

 

Pozdrawiam ArTiiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak..podłacznasz dolaczony kabel do apki i do kompa...dioda powinna migac na czerwono....wchodzi w start panel sterowania kontrolery gier...i powinienes cos widziec..jaki napis..PM[]..cos takiego..i wez kalibruj..i tam juz jest opisane wszystko po kolei...

 

pozniej wlaczasz FMS i lecisz....albo w fms (wersja polska) musisz wybrać z menu na górze sterowanie..i czym sterujesz....standardowo jest na klawiatore...(na płytce z symulatorem dolaczonym do lamy jest filmik a nawet 3 i na jednym jest pokazane jak nalzezy skalibrowac i ustawic wszystko w symulatorze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh filmów mi nie chce wczytać... nie wiem czemu daje na start i nic sie nie pojawia daje do ALLPlayer też nic... Z kąd moge sciagnać te filmy?? Moze byc nawet Rapidshare.?

 

P.S

 

Jakoś mam już ustawione Mapowanie ale coś źle ... samo mi leci do góry a żeby mi zleciało na dół to musze dać w bok, a jak daje do góry to leci mi w ( prawa strone ) ... chodzi mi o ( 1 drązek od lewej )

 

Po woli zaczyna mnie to denerwować mecze się już 2 godziny i nic.... ciągle coś źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie poradzisz z uruchomieniem symulatora to koniecznie wyjmij kwarc z aparatury. W przeciwnym razie możesz ją nawet spalić, bo moduł nadawczy nie jest przygotowany do długiego działania. Bez kwarca moduł nie pracuje i się nie przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Zakupiłem Lama v4 i zauważyłem takie cuś :)

1. ładowanie akumulatorka - instrukcja ang. i pol. różnią się - po podłączeniu do sieci czerwona dioda led się świeci a zielona miga ( pierwsze łądowanie - dziewicze ) Jak to jest z tymi led-ami?

2. po wyłączeniu nadajnika moja Lama "buczy" tzn. wydaje jakieś dziwne ciche dźwięki oraz łopaty się poruszają. Dodam, że Lama "odpaliła" mi przy wyłączonym nadajniku.

Proszę o rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ładowarką wszystko jest ok, gdy skończy ładować to zielona będzie się świecić.

I NIGDY NIE MOŻESZ MIEĆ WŁĄCZONEGO MODELU GDY NADAJNIK JEST WYŁĄCZONY! ! ! ! NIGDY! ! ! ZAWSZE włączasz najpierw nadajnik, potem odbiornik. Gdy wyłączasz to najpierw odbiornik a potem nadajnik. I nie rób inaczej bo możesz w ten sposób narobić wielu szkód... Już raz mi w pokoju Lama wystartowała gdy przypadkiem wyłączył się nadajnik (przemieszczenie baterii) i od tamtej pory mam ten widok przed oczami... Wirujące na pełnej prędkości przed moimi oczami śmigła Xtreme gdy złapałem ją za podwozie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano ja mam ten sam problem z lamą na symulatorze nie mogę ustawić ruchów też stracilem trochę czsu na tym i sobie odpuścilem

 

Domyślnie w samym symulatorze jest ustawione sterowanie na klawiaturę, trzeba przestawić w opcjach na Joy-a i wybrać jako Jo-ya ustawioną apkę.

Mało tego, trzeba zamapować poszczególne funkcje wg apki. Skąd symulator ma wieniedzieć, że podpiąłeś 4 kanałową apkę od jakiejś Lamy, a nie Hitec Futaba Optic 2000 Turbo z 18 miksowanymi kanałami?

Jest to proces trudny i wymagający cierpliwości, ale przy odrobinie zwykłej cierpliwości, da się to ustawić i latać.

 

Zważywszy, że symulator jest prostszy niż realne latanie w mieszkaniu wypełnionym mnóstwem przedmiotów, to raczej z takim podejściem nie nacieszysz się długo nowym nabytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ładowanie akumulatorka - instrukcja ang. i pol. różnią się - po podłączeniu do sieci czerwona dioda led się świeci a zielona miga ( pierwsze łądowanie - dziewicze ) Jak to jest z tymi led-ami?

 

 

jestem pewny, że na ładowarce jest naklejka, bo to e-sky, i tam pisze co oznaczają diody... :)

 

czerwona - podłączenie zasilania

zielona mrugająca - ładowanie

zielona stała - skończone ładowanie

zielona i czerwona naprzemian mrugające - coś jest nie tak

 

prawdopodobnie masz takie oznaczenia, widziałem też inne, spójrz na naklejkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój model bardzo szybko się wznosi na minimalnej malnej mocy nawet na 30m a póżnie spada w dół przy włączonum nadajnoku.

tak rypnął o glebe (ulice) rzerozleciało się:

obudowa

płozy

śmigła

stabilizator

uchwyty główny , do bateri

Wygląda jak po 2 wojnie światowej. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.