Skocz do zawartości

Puchar Polski w akrobacji lotniczej klasa F3M


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W dniach 31.05 - 01.06.2008r. w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego rozegrany został Puchar Polski w akrobacji lotniczej modeli zdalnie sterowanych w klasie F3M.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć modeli, które brały udział w zawodach. Niestety zdjęcia z modeli w locie nie nadają się do publikacji (brak ostrości) :)

c93f7538a3c4127emed.jpg

 

f6268ef638121926med.jpg

 

de9eb0fbd45e1a02med.jpg

 

ddcdbc06a03070ddmed.jpg

 

22a4261eccdda59emed.jpg

 

8c1aa487c8992ebamed.jpg

 

45991ab19756791amed.jpg

 

827457f875c71a39med.jpg

 

385d57b55272ab8bmed.jpg

 

f1dad1e5d8ba3f82med.jpg

 

f6dee7b9307e0d5fmed.jpg

 

e42d87d329a917b8med.jpg

 

915f7f5f2d363b02med.jpg

Tem model latał w pokazie walki powietrzenej (poza konkursem)

 

56ecf0147ba40256med.jpg

 

057a3f65519d220fmed.jpg

 

699dc731da7a5be2med.jpg

 

417abe78d8a55d0dmed.jpg

 

d7932571d68c8d06med.jpg

 

Rozpiętość skrzydeł tych modeli to 2300-2600mm, silniki to ZDZ 80, DA 150, DA 100.

Po pierwszej konkurecji (program znany) szukałem szczęki, która z wrażenia mi wypadła. pod drugiel (program nieznany) dostałem lekkiego wytrzeszczu oczu, po trzeciej (free style)... do tej pory nie otrząsnąłem się z szoku. Warunki do lotów takie sobe, ciepło słonecznie wiatr 6-7m/s.

To jest lista startowa:

Lista uczestników Pucharu Polski F3M w Ostrowie Wielkopolskim

 

lp. Pilot ->Aeroklub ->Model ->Silnik

1 Krzysztof Janiak ->Ostrowski ->Extra 260 ->ZDZ-80 RV

2 Radosław Oleksy ->Ostrowski ->Katana ->Mvvs 58 IRS

3 Dariusz Sobaszek ->Lubelski ->Raven ->ZDZ-80 RV-J

4 Marek Zakrzewski ->Pomorski ->Yak55Sp ->DA-100

5 Michał Rumiński ->Pomorski ->Extra 260 ->DA-150

6 Robert Kłos ->Pomorski ->Katana ->DA-50

7 Krzysztof Borysiuk ->Lubelski ->Yak55Sp ->DA-85

8 Grzegorz Baraniak ->Nowy Targ ->Extra 260/Super Xtra ->DA-150

9 Dariusz Czekaj ->Warszawski ->Extra 330 ->ZDZ-210

10 Wiesław Piotrowski ->Warszawski

11 Władysław Jarochowski ->Warszawski

Z tego wynika, że Warszawiaki nie wiedzą czym latają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotki i widac troche nowych modeli.

 

Kilka rzeczy, ktore nalezy sprostowac. Ta klasa to klasa F3M, rozpietosc modeli od 2160 do 3000. Nie byly to Mistrzostwa Polski, lecz zawody zaliczane do Pucharu Polski. Mistrzostwa odbeda sie w tym samym miejscu, ale w sierpniu z tego co pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lp. Pilot ->Aeroklub ->Model ->Silnik

1 Krzysztof Janiak ->Ostrowski ->Extra 260 ->ZDZ-80 RV

2 Radosław Oleksy ->Ostrowski ->Katana ->Mvvs 58 IRS

3 Dariusz Sobaszek ->Lubelski ->Raven ->ZDZ-80 RV-J

4 Marek Zakrzewski ->Pomorski ->Yak55Sp ->DA-100

5 Michał Rumiński ->Pomorski ->Extra 260 ->DA-150

6 Robert Kłos ->Pomorski ->Katana ->DA-50

7 Krzysztof Borysiuk ->Lubelski ->Yak55Sp ->DA-85

8 Grzegorz Baraniak ->Nowy Targ ->Extra 260/Super Xtra ->DA-150

9 Dariusz Czekaj ->Warszawski ->Extra 330 ->ZDZ-210

10 Wiesław Piotrowski ->Warszawski

11 Władysław Jarochowski ->Warszawski

Z tego wynika, że Warszawiaki nie wiedzą czym latają :wink:

 

w ogóle to ta lista mija sie z prawda w przynajmniej 3 pkt, ale to chyba bez znaczenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dwóch pierwszych panów na liście ..... pozwólcie że przez grzeczność nie będę komentował ,ale chętnie odpowiem na priv :devil: Extra z zilnikem ZDZ 80 RV-J to zresztą model Roberta nie Krzysia :devil:

Pozostałych pilotów na liście startowej serdecznie pozdrawiam i jestem pod wrażeniem ich umiejętności.

Na jednej z fotek zauważyłem Tomasza ( człowiek w koszulce w paseczki :D ),zainteresowanego wyposażeniem swojej Extry od P. Wiesława Chmielewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem krótko było super niech żałują, którzy nie byli.

Widze że niektórym kolegom i tak nie pasuje jak zwykle inaczej nie może być.

Fotki niebawem na stronie. www.modelarstwo.strefa.pl

Wynik z Pucharu Polski F3M

 

1 miejsce- Wisław Chmielewski

2 miejsce – Michał Rumiński

3 miejsce – Marek Zakrzewski.

4 miejsce - Sobaszek Dariusz

5 miejsce- Borysiuk Krzysztof

6 miejsce - Kłos Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Impreza super , organizacja wzorowa, miła atmosfera , a to tylko przedsmak tego co się będzie działo w sierpniu , kilka fotek z moich zbiorów

 

przygotowanie do startu

 

8f3f9a541f9aa7e3.jpg

 

kilka uwag do wykonanego programu

 

5c8678f54e4fe702.jpg

 

w oczekiwaniu na start

 

b962a0d51f76f81c.jpg

 

szybka zmiana śmigła

 

e918e0f59cb12f5c.jpg

 

nauka programu nieznanego ( była tylko godzina na zapamiętanie programu)

 

7ab100d8081ded4a.jpg

 

Freestyle

 

5c630029d18ef944.jpg

 

ZWYCIĘZCY <<>>

 

ba532f993d30bc9d.jpg

 

zdjęcie grupowe ( niestety sześciu zawodników zrezygnowało z udziału w zawodach)

 

55c09e7bba31a221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako organizator tej imprezy chciałbym przede wszystkim podziękować przybyłym zawodnikom. To oni wzięli na swoje barki ciężar propagowania tej klasy modeli. Dodatkowo pokazali ze taka impreza to wspaniała zabawa i niesamowita okazja do nawiązania nowych znajomości i ugruntowania wcześniej zawartych. Czapki z głów przed Krzyśkiem Borysiukiem i Darkiem Sobaszkiem którzy mięli do pokonania najdłuższą trase na zawody i po raz kolejny nie zawiedli - poza wspaniałym występem z pucharze - dali też popis swoich umiejętności zarówno na treningach przed zawodami - jak i w lotach popisowych po zawodach - co zostało docenione przez publikę. Niezmordowany Wiesław Chmielewski tradycyjnie pokazywał że granice możliwości modeli są tylko po to aby je przesuwac coraz dalej - o czym mówię wie każdy który oglądał treningi Wieśka. Koledzy z Torunia wspierają się nawzajem i do ich teamu dołączył Robert Kłos - cieszymy się z tego faktu - bo nie dość że w "kupie" raźniej to nie ma lepszego sposobu doskonalenie swoich umiejętności jak wspólne treningi i start w zawodach. Właśnie na taką postawę wśród zawodników liczymy. Ja mogę tylko załować że awaria mojego modelu nie pozwoliła mi na start na własnym lotnisku - zawsze to troche łatwiej i raźniej ;) Mam nadzieje ze mój silnik szybko wróci z serwisu i dołączę do startujących w zawodach. Liczę na to że każde kolejne zawody zaowocują nowymi zawodnikami - bo dużych modeli tej klasy jest w Polsce juz sporo. Mam nadzieje że zawodnicy się przełamią i podejmą decyzje o startach. Rozpropagowanie tej klasy zaowocuje większym zainteresowaniem tej klasy w Polsce - co licze przyciągnie potencjalnych sponsorów. Przed nami kolejne puchary - a w sierpniu w Ostrowie Wielkopolskim czołówka pilotów europejskich na Pucharze Europu i Mistrzostwach Polski F3m - Daniel Hrachowiec juz się zgłosił, Andreas Mettel również - czekamy na Gernota Bruckmana - a poza tym zawodnicy z Czech i Austrii, Francji i innych krajów, któych umiejętności miałem okazje podziwiać w Benesovie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.