Skocz do zawartości

Cegłolot Extra 300 z UH rozbity


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu ja trafiłem do tego działu. Co prawda nie mam jeszcze zdjęć (bo na lotnisku aparatu niemiałem), ale jak wytrzepie resztki z foliowej siatki jakie zostały z tej cegły, to pstryknę jakieś foto.

 

No cóż...Jest to mój pierwszy tak "całkowicie" skasowany samolot.

Niestety, podsumowując właściwości lotne tego "NIEAKROBATA" , to były one naprawdę kiepskie.

Walił się przez skrzydło prawie przy każdej ostrzejszej ewolucji.

 

Mocy czułem, że miałem aż za dużo. Na silniku Turnigy 3530-14 ze śmigłem 11x4.7SF szedł pionowo w górę, ale niestety, przy jego masie ponad 700 gram i powierzchni skrzydeł zaledwie 15dm2 to był prawie pylon a nie akrobat. I co gorsza. On tej prędkości potrzebował cały czas. Zarówno w locie, jak i przy lądowaniu (co czyniło je naprawdę ekscytującym).

 

Może za jakiś czas go odbuduję powiększając przy okazji lotki.

Najważniejsze dla mnie, że cała elektronika przeżyła bez szwanku, zatem nie pozostanie mi nic innego jak uzbierać na kolejny - nowy model, ale tym razem o zdecydowanie lepszym profilu 3D (np. Katana Mini z Precison Aerobatics).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oblatywałem inny samolot z UH i stwierdzam, że mógłbym zmieżyć sie z twoją Ekstrą w konkurencji nielotności. Mam od pewnego czasu model Su-31 z UH(niebieski), który lata słabo. Dzisiaj oblatywałem Su-31 (czerwony) styro/depron i godziny spedziłem na poprawkach, aby uzyskać jako taką lotność. Nie udało się. Model jest cały, ale latanie nim nie sprawia żadnej przyjemności, nie jest w stanie wykonać nawet lotu po prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze pomyslisz o Extrimie??

 

Już myślałem. Jestem nawet za, ale jeden drobny szczegół stoi na przeszkodzie.

Czas, a właściwie to brak tego czasu.

Np. od jakiś 2 miesięcy próbuję zbudować od zera prostego konstrukcyjnie Telemasterka, który tak naprawdę powinien mi zająć może łącznie z tydzień wieczorami. Zatem boje się, że przy Extrimie, który wymaga większej dokładności nie wyrobię się na ten sezon :P

 

Marcine ale waga do lotu wg. UH to 450 ~ 540g (1lb ~ 1.2Lbs) więc jak dowaliłeś 200g więcej to chyba nic dziwnego że dziwnie latał ;D

Hehe...Dobre :D

Dowaliłem te 250 g dla ścisłości, bo lubię cegłoloty. Więc wybrałem jak najcięższe wyposażenie :rotfl:

 

A tak serio. To ta waga podawana przez nich na stronce ..... hmmm .... żeby nie użyć niecenzuralnych sformułowań .... jest, łagodnie ujmując...do :ass: :ass: :ass: .

 

Póki co wyleczyłem się z chińskich modeli. W sumie ta pouczająca lekcja ta kosztowała mnie może z 70 USD więc jeszcze da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zamówiłem nowy model .... Extrima 3D :P

A zadecydowały o tym Wasze sugestie i peany pochwalne praktycznie wszystkich, którzy go zrobili i potem oblatali.

Katana może i ładniej wygląda, ale z tego co wyczytałem to nie lata tak fajnie jak Extrim.

 

Poza tym prawie 200 PLN różnicy między nim (nawet jak dodam cenę folii), a Kataną Mini też działa motywująco na jego zakup.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie jak on dojdzie i go zmontuje... :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinienem napisać ...... a nie mówiłem ...... :P

 

Może nie latają ale są ładne i można je ozdoba pokoju dziecka :devil:

 

P.S.

Katan lata lepiej niż Extrim ,ale po cegło locie z UH i tak będziesz w 7 niebie ( o ile nie dasz za dużych wychyleń i nie zrobisz 3 beczek zamias zakrętu w lwo jak to pisał kiedyś jeden z kolegów na forum)

Ex to zwinna bestia i do pierwszych lotów 20 stopni wychyleń na sterach ,to i tak za dużo.

(Ustaw D/R na 40 i 70%, będzie o.k.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.