Skocz do zawartości

Dobra i tania opalarka ?


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra i tania opalarka?

Czy takie połączenie jest możliwe.

Przy odrobinie szczęścia pewnie tak, ale mi ostatnio się nie udaje.

Nowiutka opalarka (Verto w kolorze zielonym) "zgasła" po kilku włączeniach - przepalił się element grzewczy.

Odeślę do sprzedawcy, bo nauczony doświadczeniem mam papiery i może naprawią w ramach gwarancji.

Poprzednia (Pegasus ciemnoniebieska) działała trochę dłużej (coś tam pokryłem i obkurczyłem ze 100 złączek), ale też się przepaliła.

Najdłużej, bo ponad dwa lata pracowała żółta Einhell i przepałiła się dopiero przy kolejnym oknie, bo jako jedyna służyła mi do skrobania farby :)

Ale normalnie używam opalarki do obkurczania izolacji (bardzo często) i pokrywania modeli (rzadziej, bo wiadomo - modeli konstrukcyjnych mało).

 

Dlaczego tak wymieniam te nazwy i kolory?

Bo one niczym innym się nie różnią (takie "dwubiegowe", moc 1500W :] ).

A może jednk są lepsze i też niedrogie marki !?

 

PS

Spotkał ktoś może grzałki do takich opalarek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Verto ale póki co chodzi. Jak to jest nówka to do wymiany lub naprawy - nie ma innych opcji i nie odpuszczaj sprzedawcy. Używałem przy budowie trochę taniego sprzętu Kinzo i NuPower. Nie jest to jakaś rewelacja - warte tyle ile kosztuje :D ale do majsterkowania OK. Mam też starą wiertarkę Boscha, która regularnie się psuje (zawsze to samo - ulatuje jedna złączka) ale sam sobie ją naprawiam.

Generalna różnica jest taka, że w Kinzo wysiadała mechanika i to "terminalnie" a w Boschu mechanika ciągle jest OK. No i praktycznie cały tani sprzęt ma krótkie kable zasilające :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem potrzebujesz dwóch opalarek, odpuść jedną (tanią) i kup tylko dobrą :wink:

 

Bosch z płynną regulacją temperatury tu jest to. Ja polowałem na używanego i upolowałem na allegro. W ten sposób była prawie zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Faktem jest, że nowa jest upiornie droga ale ciągle warta ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój tata jest "miłośnikiem" meblarstwa, czasem robi jakieś kuchnie czy inne meble :) , używa opalarki dość często, do tej pory mamy jedną i tą samą starego Bosha-teraz już ich nie widziałem. Działał już z kilkaset godzin ,również do rozpalania grilla i działa bez zarzutów :wink: .

Ja jestem przekonany tylko do Bosha jeszcze żadne z ich narzędzi -a mamy ich kilka się nam samo nie zepsuło, sprzedawca dawał na wkrętarkę seria "zielona"(niby gorsza od "niebieskiej"(tej lepszej) (dwa razy droższej) max rok używania, mamy na niej datę zakupu 1998-dopiero ostatnio akumulator nie wydala ,tak cały czas przez 10 lat była używana naprawdę często ,wiele mebli z pod niej wyszło :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.