Jump to content

Jak zrobić szybowiec??


Fruwacz

Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie jak zrobić najprostszy szybowiec, bo nie wiem jak go zrobić żeby leciał a nie spadał jak kamień. Chodzi mi o dokładne wymiary kształty i jakieś plany i szablony najlepiej, jeśli takie są. Zgóry dzięki. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam plany kolibra (jak znajdę modelarza) to mogel przesłać ci na maila bo teraz nie mam czasu na skanowanie. Modelik wykonałem w 2 tygodnie od podstaw z laminatowym kadłubem. Konstrukcja dosyć prosta.

P.S. W sumie jak jesteś z wadowic to możemy sie gdzieś spotkać i dam ci ksero planów.

A gdzie masz zamiar latać?

Link to comment
Share on other sites

Może nie mam doświadczenia, ale radziłbym na poczatek kupić jakiś Kit do samodzielnego montażu. Później, po zaznajomieniu się z konstrukcją, spróbować samemu.

Albo stara szkoła - Kawałek deseczki jako kadłubokabinka. Belka z grubej listewki. Żebrowane skrzydła. Przetestować, wprowadzić poprawki i gotowe.

Link to comment
Share on other sites

Na Allegro jest kilka planów modelarskich szybowców za paręnaście złotych.

 

Możesz też spróbować te strony:

 

http://www.e-aeromodelismo.com.ar/

http://www.profili2.com/eng/default.htm

http://www.svensons.com/

http://www.austfreeflightplans.org/affp/index.php

http://www.ultraligero.net/ingles/index_i.htm

http://plans.rcmodell.hu/

http://www.rc-gizmo.net/

 

Tak na szybko z googlarki.

Może to zapał neofity, ale od paru dni latam po sieci i szukam wszystkiego o modelarstwie RC... a planuję tylko zakup Lamki V4 za parę dni... :P

 

Prawdę mówiąc, stan wiedzy o modelarstwie dla "pierwszozielonych" jest tragiczny w naszej sieci. Brakuje po prostu stron o łapotologicznych początkach. Co z czym gdzie jak i dlaczego. Czyli dla osób, które "Wczoraj widzałem jak w TV puszczali takie sterowane - ja też chcem ale nic nie wiem".

Większość wiadomości jest pod średnio, lub bardziej zaawansowanych. A nie każdy ma blisko modelarnię, gdzie dowie się wszystkiego co trzeba lub przodków modelarzy...

Link to comment
Share on other sites

Drogi Fruwaczu, jeśli nasze odpowiedzi ci nie wystarczyły i po 8 odpowiedziach powtarzasz swoje pytanie - odpuść. To jeszcze nie hobby dla Ciebie. Poproś o pomoc kogoś starszego lub wpadnij za rok dwa.

 

BTW - ten szybowiec z filmu to wcale nie najprostszy szybowiec tylko szybowiec termiczny zdalnie sterowany.

 

Sprawdzony sposób, to pójść do sklepu i kupić. Ale tu zła wiadomość, jeszcze nie spotkałem modelu, który puszczony, nie spadłby w końcu na ziemię (choć niektóre spadki są kontrolowane) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Masz blisko do Andrychowa, podjedź tam kiedyś do sklepu modelarskiego przy aptece na głównej ulicy miasta i poproś o poradę właściciela Pana Leszka Jury, może znajdzie tam coś dla ciebie. Kiedyś miał jakieś proste modeliki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.