Skocz do zawartości

pytanie


Freestyler91

Rekomendowane odpowiedzi

zadam troche glupie pytanie ale wolę nie kupowac kota w worku nie znając sie jeszce na modelach.

wiec jaka jest roznica miedzy aparatura 2 kanałową a 4 kanałową??

 

Kolega już odpowiedział...

1 kanał - jedna funkcja.

2 - kanały - dwie funkcje

4 kanały - cztery funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam troche glupie pytanie ale wolę nie kupowac kota w worku nie znając sie jeszce na modelach.

wiec jaka jest roznica miedzy aparatura 2 kanałową a 4 kanałową??

 

Ja już na kota spojrzałem przez dziurkę, choć jeszcze nie kupiłem.

Z tego co się zorientowałem, to co jest do 100zł, jest przeważnie na podczerwień i do niczego się nie nadaje. Nie co droższe są radiowe 2-kanałówki, ale właściwości lotne mają podobne - różnica tylko w sposobie sterowania. Sensownie zaczynają wyglądać trzy kanałowe, ale problem w tym, że za dobrą 3-kanałówkę trzeba zapłacić prawie tyle samo, co za proste 4-kanałówki, a możliwości "trójek" są znacznie mniejsze.

Znalazłem kilka modeli 3-kanałówców, które są droższe niż 4 kanałowa Lama V3/V4 - z mnóstwem przydatnych funkcji - np. trening symulacyjny na PC, zamiast zmieniania modelu w kupę drzazg i odłamków, gdzie aparatura jest konrolerem symulatora.

Wziąłem pod uwagę, że model RC nie żyje długo i w końcu konstrukcja się rozleci w stopniu wykluczjącym dalsze użycie. Zastaniemy z kupą drzazg i odrobiną elektroniki. Mając aparaturę 4-kanałową, możemy dokupić (jak tu koledzy nam pomagają) odbiornik, regulator, dokupić serwa i paczkę depronu, kilka listwek, trochę węgla i klej. Parę nieprzespanych nocy i masz nowy model. Z aparturą 3 -kanałową, a tym bardziej dwu kanałową, możesz co najwyżej zrobić bardzo prostego szybowca lub nadzwyczaj prostego motoszybowca.

 

Mam jeszcze jedno pytanko do kolegów:

Jaki jest realny zakres aparatury do Lamy V4?

Opisy podają od 100-150m. Ja podejrzewam, że raczej koło 50m (weź co mówi sprzedawca i podziel przez dwa - zasada klienta). Może jakiś użytkownik Lamki zdradzić tę tajemnicę dla dobra ludzkości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.