Skocz do zawartości

Upadek podniebnego bohatera (Sky Hero by Graupner)


radga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu latałem trenerkiem Sky Hero nie mając z nim żadnych problemów. Jednak ostatnio po około 10 min lotu a latałem dość ostro w trakcie zakrętu w lewo straciłem kontrolę nad modelem efekt był taki jak bym wyłączył nadajnik serwa powariowały i model z w pełni otwartą przepustnicą kręcąc klasyczny korkociąg z około 100m uderzył w ziemię. Siła uderzenia była na tyle duża, że cały silnik był zagrzebany w ziemi, przednia część kadłuba tak mniej więcej do połowy zbiornika paliwa całkowicie strzaskana i o dziwo żadnych innych uszkodzeń nawet folia na skrzydle cała. Teraz pytanie co mogło być przyczyną zdarzenie miało miejsce w odległości około 400m od nadajnika nadajnik to MX 16s Graupnera odbiornik R700 Graupnera serwa Standart Modelcraft zasilanie odbiornika z Li-pola za pośrednictwem reglera, po zdarzeniu sprawdzałem pakiet zasilający odbiornik - był w pełni naładowany, nadajnik też sprawdziłem wykonując loty elektryczną Cessną i nie było problemów z zasięgiem. Nie montowałem filtra przeciwzakłóceniowego na przedłużaczu do serwa lotek może to było przyczyną?

 

pozdrawiam forumowiczów Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Regler jest firmy modelcraft zwykły do silników szczotkowych 20A ( taki mi został po bellance)wylatałem na nim co najmniej 1,5h i nie było problemów. Natomiast jak już wcześniej pisałem efekt był taki jak bym wyłączył nadajnik model nerwowo podrzuciło w górę z jednoczesnym obrotem dookoła osi podłużnej, jako, że wysokość była dość duża to miałem czas i próbowałem kontrować a na końcu chociaż zamknąć gaz jednak nic nie działało.

 

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.