Skocz do zawartości

testy sprzetu bez baterii


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

a co ci da podpięcie smigła do zasilacza :devil: może raczej silnik podłącz do zasilania :rotfl:

 

a tak serio to napisz dokładnie co masz to Ci podpowiemy jak to podłączyć abyś niczego nie spalił...

 

pamietaj odbiornik max. napięcie zasilania 6V

podobnie serwa

nie wiem jaki masz silnik i regulator ?!

 

nadajnik to 9,6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek regulator mozesz zasilić z dowolnego źródła prądu stałego o napięciu 12 V i odpowiedniej wydajności prądowej (np. zasilacz komputerowy, akumulator 12V 7-12 Ah) tylko nie pomyl biegunów bo spalisz regulator.

i jeszcze uściślijmy to co trzymasz w ręku to nadajnik (do niego musisz mieć pakiet zasilający) to co wkładasz do modelu to odbiornik i zasilasz go poprze regulator obrotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attyla - napewno na 12V pojdzie ? nie spali sie ?

oczywiscie piszac nadajnik chodzilo mi o aparature, w pierwszej czesci chodzilo o elektronike modelu (cala) a nastepnie o apke :)

 

mam zasilacz do laptopa (a nawet 2 :D ) czy moze byc ? kabelki sa 2, czarny i czerwony, czerwony z tego co sie orientuje to plusik chyba ??

no wiec ktory mam wlozyc do wtyczki zasilacza, a ktory owinac do okola wtyczki ?

 

wracajac do apki, jest to o tyle dobre ze na razie nie mam zasilacza do flasha5 i pakiecik mam rozladowany, do testow mialem posklejane 8 aku od GP ale musialem rozmontowac

 

czy wiecie gdzie moge kupic taki koszyczek na 8 aku AA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Panowie zasilacze do laptopów mają napięcia od 16V-24V !!! najlepiej znajdź taki zasilacz co bedzie miał napisane 12V i od 1-10A wiecej Ci nie trzeba, co prawda silnika ze smigłem nie pokręcisz, ale do testów czy wszystko sparwne bedzie OK

 

 

PS. co do biegównowości to na zasilaczu powinno być narysowane gdzie + i gdzie - na wtyczce !!! Pamietaj sprzęt modelarski szybko się pali :devil: więc uważaj i dwa razy sprwadz zamin podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa :/ jeden ma 16 i 32, a drugi 16 i nic z tego nie bedzie, jakos nie przyszlo mi do glowy aby sprawdzic :mrgreen:

 

Raffik - co mam zlutowac ? jesli chodzi Ci o zasilacze to przykro mi ;p jeden laptop sluzy mi na co dzien, a drugi do obslugi programow GiS'owych bo na Viscie nie chodza (programy do kartografii)

 

musze poszukac taki ze zmiennym napieciem

ps. nie mam miernika ale mysle ze dioda wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

miernika nie mam jeszcze bo nie bylo kiedy kupic, ale mysle ze na wekendzie bedzie :mrgreen:

 

co do zasilania

mam stary zasilacz do kompow, taki co trzeba guzik wcisnac aby wylaczyc :twisted:

proc 230MHZ wymiata dalej ;)

 

czy taki zasilacz podejdzie ?

 

no i 2 pytanie

regulator ma BEC, czyli, jesli sie nie myle moze zasilac odbiornik, pytanie, jak go podpiac ? :roll: czy wystarczy wpiac wtyczke do odbiornika ? ( taka jak przy serwach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, zasilacz od komputera stacjonarnego będzie ok. Jest tam napięcie 12 V.

2. Tak, wtyczkę wpiąć do odbiornika w kanał gazu (nie wiem, który to kanał w Twoim nadajniku). Tylko uważaj, żeby wtyczki nie włożyć odwrotnie - taki błąd będzie Cię kosztował nowy odbiornik :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.