Skocz do zawartości

Nowy over max x-bee drone 6.1 nie dziala


JakubPtaszyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z nowym, świeżo wyjętym z pudełka kopterem firmy overmax.

Kopter po włączeniu zaczyna mrugać z bardzo duża częstotliwością, a po chwili diody mrugają z częstotliwością 1x na sekundę. Uruchamiam aparaturę i zgodnie z instrukcja poruszam lewym analogiem w gore i w dół. Po tej operacji rozlega się dźwięk sygnalizujący połączenie, a diody na kopterem świeca światłem ciągłym.

Wszystko było by ok, gdyby tak pozostało, jednak po chwili kopter znowu mruga 1x na sekundę i nie reaguje. Po chwili znowu zapalają się diody światłem ciągłym i kopter zaczyna reagować, ale tylko na chwile i znowu się wyłącza. Czasem załącza się na 5 sekund, a czasem na 30. Czasy przerw tez się zmieniają. Raz nie działa 1-2s a za chwile minutę. Nie ma w tym żadnej reguły.

 

Instrukcja nic nie mówi o takich przypadkach i nie mam pojęcia co robię nie tak. Może on jest po prostu uszkodzony?

 

Sprawdzałem na obu aku, baterie w pilocie nowe. Z kamera i bez.

 

Co mogę jeszcze zrobić?

Co oznacza to mruganie (jak rozładowaniem aku, to mrugał znacznie szybciej i po około 30s mrugania wyłączył się zupełnie, ale wtedy tez na przemian sygnalizował szybkim mruganiem rozładowane aku i wolnym, nie wiem co)

 

Z góry dziękuje za pomoc

Tutaj filmik.

Na początku drążek gazu jest na samym dole, a później dodaje trochę gazu i zostawiam nie ruszany na 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd w opisie. Oczywiście najpierw aparatura na on, następnie kopter on i drążek gazu, góra - dół

 

I brakujący link

 

https://youtu.be/pncGkdV7kM4

 

Akurat na filmie więcej działa niż nie, a zazwyczaj jest odwrotnie. Na końcówce widać lepiej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałeś, to wygląda jak słaba bateria .....

Może spróbuj podpiąć jakąć inną baterię, nawety nie od niego, oczywiście o odpowiednim V co byś go nie usmażył.

Dziwnie się to zachowuje. MIałem kiedyś Syma X5C i tak samo się zachowywał jak ten twój kiedy była słaba bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.