Skocz do zawartości

Cap 232


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem sobie model Capa 232, lecz tuż przed ukończeniem tego modelu usłyszałem ze Cap 232 poniżej 2m bardzo kiepsko lata. No i chyba potwierdził sie mit :P. Dzisiaj były 2 próby ulotnienia tego modelu obie zakończone pogonieniem kretów. Model po prostej latał przyzwoicie ale jak trzeba było zrobić nawrotkę to już gorzej, tylko trochę go przechyliłem i od razu na skrzydło i korek pionowy w dół. Co może być przyczyną takiego zachowania modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże wychyły na sterach i normalna zwitka ,a Cap jak Cap bardziej to lubi od Katany czy futany, ale nie martw się one to też znakomicie potrafią zrobić.

Model do oblotu ustawiasz na 40%D/R i jeśli jet wszytko ok to podnosisz do góry aż właśnie do momentu zaistniałej sytuacji.

Oczywiście robisz to na bezpiecznej wysokości , bo na 2 metrach to już się model tylko trymuje przy lądowaniu, a nie zakręca i szuka miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zmieniałem nic D/R miałem ustawione na 100% .... :( może i warto dać mu jeszcze jedną szanse, pękła tylko jedna strona i to nie za dużo, parę minut i będzie sklejony. A czy mogła być też przyczyną zbyt mała prędkość?? A i jeszcze wszystkie stery mam ograniczyć do 40%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.