Skocz do zawartości

Czy można zasilać zapłon i serwa z jednego źródła zasilania


Ralu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do bardziej obytych w temacie.

Składam na przyszły sezon Su 26M z GW. W planach jest zasilanie dwoma pakietami 2S 1500 Lipo. poprzez Jetti Max Bec 2. W modelu będzie silnik DLE 30. 

 

Moje pytanie jest odnośnie zasilania zapłonu. Czy jest bezpieczne zasilanie zapłonu z tych samych  pakietów co odbiornik i serwa. Wyczytałem iż, wskazane jest zasilanie z o dzielnego pakietu i stosowanie osobnego wyłącznika. Jeśli tak to dlaczego? Jeśli jest to rozsądne to mogę dołożyć jeszcze jedną baterię i wyłącznik żaden problem, tylko czy jest sens dodatkowo obciążać model...?

 

Z góry za podpowiedzi

 

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedzi.

W modelu będzie oddzielny pakiet 2S i wyłącznik do zasilania zapłonu.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilania serw. Czy zasilać je tradycyjnie przez odbiornik? Czy może bezpośrednio z regulatora? Mam spektrum i nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie wytrzymałości prądowej tego odbiornika (AR 6210)

 

Pozdrawiam

Ralu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

W modelu będzie oddzielny pakiet 2S i wyłącznik do zasilania zapłonu.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilania serw. Czy zasilać je tradycyjnie przez odbiornik? Czy może bezpośrednio z regulatora? Mam spektrum i nigdzie nie mogę znaleźć info odnośnie wytrzymałości prądowej tego odbiornika (AR 6210)

 

Pozdrawiam

Ralu.

Spokojnie Możesz zasilić serwa z odbiornika. Ale 6 kanałów to chyba trochę mało : 2x wysokośc, 2x lotki, 1x kierunek, 1x gaz, 1x  killswitch do wyłączania silnika = 7. Brakuje jednego kanału. Chyba, że wysokość Zrobisz po V kablu. Możesz tez pomyśleć o regulatorze typu Dualsky VR Pro Duo, przez który można puścić najbardziej obciążone serwa np. wysokość i lotki, a resztę przez odbiornik odciążając go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.