Jump to content

Serwa do Graupner Elektro Junior S


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem model motoszybowca Graupner Elektro Junior S, na wyposażeniu jest graupnerowski silnik 3f i śmigło składane.

Model jest bardzo podobny do multiplexowego Easy Glidera: rozpietosć 1900 mm,dlugosć 1120 mm,powierzchnia skrzydel 33,4 dm?

waga ok 800-1000g w zalezności od zastosowanego wyposażenia.

Ze złożeniem nie będzie najmniejszego problemu. Pytanie mam jakie zastosować serwa?

Producent zaleca 4 serwa Graupner C261 (b. drogie), są to mini serwa o wadze 8 g i sile ok. 1,4 kg cm, parametrami zbliżone są E-Sky 8 gramowe w cenie

prawie 4x niższej - mam dylemat czy one sie nadają?

W Easy Gliderze na kierunku i wysokości zalecane są hiteki HS81, natomiast na lotki mogą być 8 gramowe E-Sky. Myślę o podobnym rozwiązaniu, choc zastanawia

mnie koncepcja graupnera - wszystkie serwa 8 gramowe.

Słyszałem tez opinię, że w tej wielkości motoszybowcu na wysokość warto dać mocniejsze serwo (HS 81 lub odpowiednik Tower Pro MG-16R, serwo z metalowymi trybami) natomiast na kierunek i lotki E-Sky dadzą radę.

A co koledzy o tym myslicie?

Pozdrawiam

Józef

P.S.

Wiem, wiem atawar (postaram się)

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Witam!

Kapral, jak już oblatasz swojego Graupnera, to napisz koniecznie o swoich wrażeniach z budowy i lotu. Jestem bardzo ciekaw jak ocenisz ten motoszybowiec. Jest on bardzo ciekawą alternatywą dlla Easy Glidera ale w sieci nie znalazłem zbyt wielu jego ocen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Notoryczny brak czasu jak dotąd nie pozwolił jeszcze zbudować modelu - a budowa nie wymaga go tak znów wiele - ale jak się zasuwa po 10 - 12 godzin ...

Model zakupiłem w cyber-fly. Uważam, że jest to dobra oferta, bo w komplecie masz odpowiedni, graupnerowski silnik i śmigło skladane - też porządne, graupnera. Siłą rozpędu zakupilem, sugerując się wyposażeniem do Easy Glidera, zakupilem dwa serwa TP MG16R, odpowiedniki HS81, tyle, że z metalowymi zębatkami. Niestety w kadłubie wycięte jest miejsce na mniejsze serwa także te zakupione tam nie wejdą, trzeba by wypalić lutownicą trochę większe gniazda na serwa. Na jednej ze stron internetowych zauważyłem, że ktoś tam dał serwa HXT900 i one na wysokości i kierunku ponoć dają radę. Zamowilem więc i czekam na te serwa.

Podsumowując Easy Glider - model sprawdzony, Graupner Elektro Junior S - to nowość ktorą trzeba przetestować, jednak zaletą jest wyposażenie no i myślę, takiej firmie jak Graupner można zaufać.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Ja mam HXT 900 na kierunku i wysokości w ASW 15 robbe , bez problemu dają sobie radę nawet przy ostrzejszym lataniu na silniku. Latam dość dużo od początku sezonu bez problemów.

Więcej o tym modelu znajdziesz na www.planet-soaring.com

Powodzenia w budowie i lotach.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.