Skocz do zawartości

APM 2.6 Power Module


Dabalwwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zmieniłem rezystor na 100k om porobiłem testy napięcie nie przekroczyło bezpiecznego zakresu. Podłączyłem do apm i zrobiłem kalibracje działa znakomicie . Wielkie dzięki PioDabro  . Tylko jak wielka jest skala tego problemu na zagranicznych forach i nikt nie wpada na pomysł ze są błędne rezystory   . Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmajstrowałam sobie coś takiego, 2 w 1:

 

89a1ca8a8364.jpg

 

Taka mała dygresja do tematu ;)

Widzę, że użyłeś tego samego modułu co ja jako BEC:

 

Zasilanie APM zrobiłem z przetworniczki na LM2596 gdzie zamiast potencjometru wlutowałem rezystor aby napięcie było zawsze ustawione na 5.3V

W nocie katalogowej jest wzór jak wyliczyć rezystor sprzężenia zwrotnego w celu ustawienia odpowiedniego napięcia.

post-18364-0-64930200-1454182720.jpg

Taki moduł kosztuje kilka złotych na Alledrogo.

Co ciekawe po wylutowaniu potencjometru pod nim było miejsce do przylutowania rezystora SMD ;)

 

Ze złączek od ESC powyciągałem środkowe piny, a APM zasilam przez wolne złącze od ESC (dzięki temu idzie przez bezpiecznik i diodę która zabezpiecza przed odwrotnym podłączeniem). (JP1 założone w APM)

Przetworniczka ma wydajność 3A więc całkiem sporo jest zapasu.

 

Takie rozwiązanie moim zdaniem jest lepsze od chińskich power modulów.

 

@Dabalwwy

Możesz wyciągnąć tylko 1 i 2 (oba to są + z tego powermodule)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem. Przelutowalem piny 1i2 z wtyczki do Pm do wyjścia bec i na sztywno policzyłem wejście. Całość sklejona klejem na gorąco. Myślę tylko czym całość zaizolowac. Nie mam tak dużej koszulki termokurczliwej.

 

Napięcie na bec ustawiłem na 5,30V i potencjometr zalalem klejem na gorąco, żeby się nic nie przedstawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.