Skocz do zawartości

[S] Odbiorniki Corona - Sprzedane


chomiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, legalnie to znaczy, że przesyłkę zadeklarowałem w urzędzie celnym i płaciłem za nie cło. Nie był przesyłany w małych paczkach o zaniżonej wartości, aby przejść przez urzędy. Kupiony był na osobę prywatną, nie prowadzącej działalności gospodarczej (jeszcze, ale to się zmieni niedługo) i z tego powodu nie mam możliwości wystawić kupującym faktur VAT. Na życzenie kupującego mogę przed wysyłką dokładnie sprawdzić odbiornik i mogę też dać gwarancję rozruchową. W przyszłości towar sprowadzę na firmę i będę mógł inaczej podejść do tematu. Mam nadzieję że taka odpowiedź jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, legalnie to znaczy, że przesyłkę zadeklarowałem w urzędzie celnym i płaciłem za nie cło. Nie był przesyłany w małych paczkach o zaniżonej wartości, aby przejść przez urzędy. Kupiony był na osobę prywatną, nie prowadzącej działalności gospodarczej (jeszcze, ale to się zmieni niedługo) i z tego powodu nie mam możliwości wystawić kupującym faktur VAT. Na życzenie kupującego mogę przed wysyłką dokładnie sprawdzić odbiornik i mogę też dać gwarancję rozruchową. W przyszłości towar sprowadzę na firmę i będę mógł inaczej podejść do tematu. Mam nadzieję że taka odpowiedź jest dla Ciebie satysfakcjonująca.

 

czyli na dzień dzisiejszy działasz nielegalnie :( W takim przypadku najlepiej usunąć te wszystkie posty nim ktoś będzie miał problemy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na dzień dzisiejszy działasz nielegalnie :( W takim przypadku najlepiej usunąć te wszystkie posty nim ktoś będzie miał problemy !!

 

Nie wiem dlaczego napisałeś nielealnie. Co jest nielegalnego w odsprzedaży kilku rzeczy które kupiło się na zapas? W takim razie trzeba było by usunąć 50% modelarskich aukcji na allegro i tyle samo jak nie więcej ogłoszeń na tej giełdzie. Działalność gospodarcza to:

 

"W myśl ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. nr 173 poz. 1807) działalnością gospodarczą jest zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły (art. 2 ustawy)."

 

A ja nie prowadzę działalności gospodarczej tylko wyprzedaję to czego mam w nadmiarze i nie w sposób ciągły. Nie ma w tym nic nielegalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zarabiasz na transakcji choćby złotówkę to musisz to wykazać w deklaracji PIT jako swój dochód, to raz.

Jeżeli sprzedaż ma charakter ciągły (a to podlega ocenie US) to traktowana jest jako wykonywanie działalności gospodarczej i w związku z tym nakłada na Ciebie obowiązki z tym związane. Radzę poczytać w sieci choćby o walce z szarą strefą na Allegro.

10 sztuk więcej jak jednego artykułu, sprzedawanego z zyskiem może być potraktowane jako działalność gospodarcza.

 

W związku z tym radzę nie nadużywać sformułowań typu "legalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja staje się bezowocna... To jest wpis jako ogłoszenie o sprzedaży odbiorników a nie dyskusja na temat.. Jeśli chcecie przepłacać w sklepach modelarskich albo kupować na allegro to samo tylko drożej od ludzi którzy kupili akcesoria modelarskie w UH, to proszę bardzo. Ton niektórych osób coraz bardziej przypomina czasy forum alexa (bez urazy, chodzi mi tylko o mnogość zakazów i regulaminów, a nie o ludzi od alexa których bardzo szanuję).

 

P.S. cło i Vat zapłaciłem ale kupiłem to jako osoba prywatna a nie firma. Nie był to zakup z UH. Tak jak napisałem wyżej za jakiś czas będę miał działalność gospodarczą, co oznacza, że będę mógł wystawić FV i sprowadzać tego typu towary i sprzedawać w cenach niższych niż są do tej pory w sklepach modelarskich w Polsce, a nawet na alledrogo.

 

Ciekawy jestem, czy wszyscy sprzedający na giełdzie pfmrc odprowadzają podatek. I co US by powiedział na opisy zakupów w wątku o unitedhobbies :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kupować na allegro to samo tylko drożej od ludzi którzy kupili akcesoria modelarskie w UH, to proszę bardzo.

czy przemyslales to co piszesz? Ja np wole jednak kupic w UH bo to taniej o 40%

20szt odbiornikow kupionych na zapas?? Jakos trudno mi uwierzyc ze nie byly kupowane z mysla o handlu. Odsprzedanie rozumiem jako sprzedaz bez zysku lub z malym zyskiem. Np gdybyc 4 kanalowa corone sprzedawal za 60zl a nie 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie należy rozróżnić legalne sprowadzenie od legalnej sprzedaży. Skoro opłacony został VAT i ew. cło od pełnej wartości wynikającej z faktury to można powiedzieć, że sprowadzony towar jest legalny. Inna sprawa to sprzedaż towaru. Oczywiście sprowadzenie na f-mę prowadzącą działalność i oficjalna sprzedaż jest całkowicie legalna i dopuszczona. W przeciwnym razie już nie do końca szczególnie, że ilość jednoznacznie wskazuje na przeznaczenie handlowe. Nie wiem czy w takim przypadku da się towar sprzedawać legalnie , może ew. na jakąś umowę między stronami z odprowadzeniem podatku.

Wprawdzie regulamin nie zabrania takich ogłoszeń jednak na przyszłość proponuję umieścić jedynie link do aukcji, kto będzie zainteresowany to tam przeczyta sobie opis i zakupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Jeśli chcecie przepłacać w sklepach modelarskich albo kupować na allegro to samo tylko drożej od ludzi którzy kupili akcesoria modelarskie w UH, to proszę bardzo. ..

 

A jesli nie chcecie przeplacac i nie chcecie rachunku gwarancji i faktury to kupcie od kolegi chomiq ..... :)

albo -- bezposrednio z UH albo jeszcze taniej tutaj :

http://www.bidproduct.com/part/Product_list_TRANSMITTER%20RECEIVER%20CRYSTAL_3.html

 

wychodzi 62 zl z przesylka za dbiornik RP8D1 - mozna tanio ? mozna :) .

To samo , bez gwarancji (bo komu bedzie sie chcialo odsylac do chin) bez faktury (bo po co placic clo) - towar absolutnie ten sam tylko za 50% ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie nie kasować, a przenieść dyskusję tutaj.

 

W swojej "reklamie" kolega chomiq troszkę wpadł we własne sidła.

Po co drażnić oczy zapisem: legalnie, sugerując, że ktos inny robi to nielegalnie?

Sam sprowadzam różne rzeczy z UH i czasami wezmę coś na zapas, albo do dopełnienia paczki; później niektóre z tych rzeczy sprzedaję z dużym zyskiem :shock: i tak psując innym allegrowiczom ich ceny :wink:

Ale jest to możliwe tylko dlatego, że nie zapłaciłem VATu i nie prowadzę działalności gospodarczej, nie płacę podatków i nie mam kosztów.

Nie wiem, czy to jest legalne, ale i tak bardziej podpada pod sprzedanie zapasów niż wystawianie od razu "po 10szt"

Kamil wie, jak i wielu kolegów pewnie też, co znaczy wg mojego rozumowania "przy okazji", czy "po koleżeńsku".

Dlatego myślę, że dobrym posunieciem było usunięcie tej oferty z Giełdy, bo to bardziej pasowało do innego działu: Twój sklep-reklama za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.