Skocz do zawartości

Odwrócenie ruchu serwa...


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak sobie siedzę i kombinuję jak zrobić żeby przy połączeniu kablem Y jedno pracowało normalnie a drugie w kierunku przeciwnym i nie bardzo mam pojęcie jak toto podłączyć...

Co prawda mógłbym podłączyć je pod inne kanały odbiornika i zmiksować - działa bez problemu, ale po co skoro to klapy, więc i tak zawsze chodzą razem a wtedy musiałbym zrezygnować ze zwalniania zaczepu szybowca a tego chciałbym uniknąć.

 

Więc jak, da się w jakiś prosty sposób odwrócić kierunek pracy serwa? Czy to raczej sprawa już sprawa dla tzw. "serwo reversera"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym się sugerowałem ale już chyba znalazłeś rozwiązanie :D

Coś się boję, że nie sądzę.

To jest ARF i wolałbym sprawę rozwiązać elegancko i estetycznie a nie osadzać serwa odwrotnie, no chyba, że będę musiał, ale to już wolę wydać te 55,- PLN'ów na ten "serwo revers"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co odrwacać jedno skoro nic to nie da ??

wystarczy dźwignie pozakładać jednakowo na serwach a nie lustrzane odbicie i po problemie

A co najwyżej nie mamy symetrycznie orczyka ale to nie problem :D

Nie do końca się zrozumieliśmy, serwa są "na leżąco" więc orczyk jest jednoramienny i cały misterny plan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no chyba że nie ma miejsca to wtedy tylko elektroniczny rewers.

No właśnie w tym rzecz, że nie ma miejsca na eleganckie i estetyczne rozwiązanie problemu...

OK, kończmy temat, już wiadomo, że tylko tylko "serwo rewers".

 

Kręcisz kolego kręcisz !! !!

 

Wydać pieniądze to zawsze można ?

 

A teraz dwie sprawy, testował ktoś "serwo revers" podpinany na V-kablu czy tak teoretycznie piszecie ??

 

Pokaż fotkę ja to wygląda bo nie wierze że się inaczej nie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie posiadam sprawnego "pstrykacza", służbowy wyziąnął ducha... ale coś tam "nabasgrałem"...

 

Motyl, specjalnie dla Ciebie:

 

klapy.GIF

 

Jak widać przy lotkach takie ułożenie sprawdza się jak najbardziej, ale przy klapach klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w czym problem bo nadal go nie widze :D

pierwsze 3 serwa od lewej układamy jednakowo, a dopiero czwarte odwracamy :D

tak, tak, tylko że tam już jest fajna miejscówka na to serwo i nie bardzo chciałbym to wszystko "rozbabrać", a miejsca ciut mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miejscówka to co ?? otwór czy gotowe mocowanie ?? Dlatego chciałem fotke :D

 

A jesli już tak się upierasz to lutownica w dłoń i 4 przewody przelutuj, a te zaoszczędzone 55zł oddaj bardziej potrzebującym, albo żonie co by nie krzyczała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jeden problem ,posiadasz futabę 9 i to przecież w zupełnosci wystarczy do tego typu modelu, aby nie używac Y kabla .Ja używam też 9-tki (Re) i nie ma potrzeby stosowania w/w kabla. Przecież cztery serwa w skrzydle dwa do sterów i jeden hak ,razem 7 kanałów. W czym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl :arrow:

No właśnie gotowe mocowanie, gdyby było tylko miejsce to spoko...

 

instruktor :arrow:

Problemu nie ma, tylko odbiornik, który chciałem wykorzystać ma 6 kanałów (Hitec Elektron). Ale w sumie to może wsadzę mu nowy nabytek - Corona RP8D1, nawet jeden kanał będzie w zapasie... miała iść gdzie indziej, ale co tam...

 

Ładziak :arrow:

O tym właśnie myślalem, ale w sumie chyba dam jak wyżej, przynajmniej będzie można je oddzielnie trymować, gdyby się rozjechały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.