Skocz do zawartości

Zasilacz


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że mój zasilacz zrobiony z PC-towego 400W Fortrona coś ostatnio trochę szwankuje (po prostu czasami nie chce się włączyć, zimnych lutów nie stwierdzono...) pomyślałem, że może COŚ TAKIEGO lub TAKIEGO rozwiązałoby sprawę raz na zawsze.

 

Jak myślicie, nada się? Nie ma jakichś przeciwskazań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie, toć to ma napięcie zmienne 12V, a raczej nawet więcej.

Aby to podłączyć trzeba by dać mostek prostowniczy i coś jeszcze na filtrowanie, kondesatorki i dławik, lub jeszcze lepiej stabilizator. Bo napięcie na wyjściu nie zabardzo będzie stabilne, dość mocno bedzie zależne od obciążenia.

 

Ale zrobić się da.

Może być tylko problem z tym drugim, bo to przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leda_g :arrow:

No mostek prostowniczy to wiadomo, kumam o co chodzi. Ale stabilizator to mi jakoś niespecjalnie coś mówi :oops:

Jakie mniej więcej koszta, tak powiedzmy na prąd ca. 20A :?:

 

Raffik :arrow:

No właśnie w tym rzecz, że ze względu na A123 potrzebuję tych amperów zdecydowanie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek prostowniczy na 20A jest dość tani (kilka-kilkanaście złotych), ale jak by to miał byc stabilizator to już trzeba się liczyć z wydatkiem ponad sto złotych (szukać kity elektroniczne na AVT)

Sądze żę rozwiązanie z UH podane przez Raffika jest bardziej praktyczne. (waga, cena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten wątek: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=1903&postdays=0&postorder=asc&highlight=zasilacz+atx&start=15

Nie dawniej niż wczoraj Tomek był u mnie i 4S Lifepo4 ładowaliśmy tym zasilaczem bezproblemowo 8A (Pulsar2 pozwala na odrobinę wiecej, ale Tomek obawiał się o swoje pakieciki).

Zasilacz udał się i myślę, że taniej niczego ciekawego nie znajdziesz ( 20A przy 12V albo i trochę więcej), polecane kiedyś (również przeze mnie, bo sam takich też używam) zasilacze do laptopów, czy LCD raczej nie dają więcej niż znamionowe 5A przy 12V :(

Czyli moim zdaniem szukaj czegoś w zasilaczach PC o dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl :arrow:

Na razie równolegle Multiplex LN-5014 (ładuje LiPo) i Imax B6, no ale czas przymierzyć się do czegoś większego. Jak dla mnie ideałem byłaby chyba TA ładowarka, no ale tylko 180W więc nadal się rozglądam, chodzi mi po głowie 2x HYPERION EOS0610i NET 250W co dałoby 500W no ale ta cena...

 

hubert_tata :arrow:

Czytałem, chodzi Ci o to obciążenie linii 5V? Jakieś tam jest, fakt, że skromne, ale zasilacz funkcjonuje z nim bez problemu tylko czasami po prostu nie chce się włączyć, czy z, czy bez obciążenia... Czort wie, co mu odbiło...

W sumie są zasilacze komputerowe z mocną pojedyńczą linia 12V, przeznaczone głównie do maksymalnego OC kompa, sam mam w blaszaku taki, który daje 60A na linii 12V ( Silverstone Decathlon DA750 ) - może kiedyś jak mi coś odbije to go przerobię na zasilacz do ładowarek, hehe :twisted:

Największy z serii ( Silverstone Decathlon DA1200 ) daje 90A na linii 12V. POLECAM wszystko oprócz CENY :!:

 

Jak na razie obczaiłem Fortrona 550W z pojedyńczą linią 12V 36A za rozsądne pieniądze - może z niego zrobię zasilacz, w sumie 36A to już spoko a Fortron to porządna firma (grupa FSP)

 

Aha i jeszcze pytanie: czy taki zasilacz jak ten 16A z UH proponowany przez Raffika można podłączyć równolegle z drugim uzyskując 32A czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie równolegle Multiplex LN-5014 (ładuje LiPo) i Imax B6, no ale czas przymierzyć się do czegoś większego. Jak dla mnie ideałem byłaby chyba TA ładowarka, no ale tylko 180W więc nadal się rozglądam, chodzi mi po głowie 2x HYPERION EOS0610i NET 250W co dałoby 500W no ale ta cena...

 

A to może warto wziąć: http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=925&osCsid=a4c707980f0e482772b892435a81ac19

 

Ładując w trybie sync masz 360W mocy.

A pozatym dwie ładowarki w jednej to jest to :P

 

A z wyższej półki:

Power Peak Eternity http://www.modellbau-bichler.com/powerpeaketernitybid-p-9218.html?language=en

 

315W i prąd ładowania do 20A ale póki co cena poza zasięgiem.

 

 

A propos zasilaczy: to może jakieś zasilanie z CB radia? Czasami na allegro są w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.