Skocz do zawartości

wicherek 15rc


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam pytanie do kolegów: jakie szanse powodzenia ma następujący model wicherka 15rc:

- wymiary wg książki z cięciwą 200mm

- silnik 4cm3 (ASP 25a)

- serwa standard (hitec hs322hd) kierunek, wysokość i prawdopodobnie lotki (jedno serwo) plus esky mikro na gaz

- większość materiału to balsa (kadłub, skrzydła, stateczniki), sklejka (przód kadłuba) i oczywiście sosna (dźwigary, podłużnice)

 

mam tylko problem z doborem profilu: czy płasko-wypukły R310 czy jakiś inny (jaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja moge tylko powiedzieć swoje zdanie, że silniczek powinien być troche mniejszy :). Niech sie wypowie jakiś fachowiec, ale wydaje mi sie, że powinieneś wrzucić tam jakiegoś 2,5 tym bardziej że to ma być rekreacyjno-treningowy model ;)

PS. tutaj masz konkretnie opisaną budowe i rózne dane nt. Wicherka ;) :

http://alehar.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko by było dobrze gdybym jeszcze miał silnik 2,5-3 cm! a ja właśnie czekam na nowiutkiego asp25a (4,09cm). a wersja 25 chyba będzie trochę za duża-zwłaszcza skrzydła gdyż mają być nie dzielone. no i poza tym to będzie wersja z pełnym kadłubem z balsy a nie kratownica i keson na skrzydłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś ruszyła budowa. pozostałem przy wersji 15 sugerując się tym, że u mnie modelarze latają ternerkami o podobnych wymiarach właśnie z silnikami 4cm3. na razie wycinam boki kadłuba i wręgi-może jutro skończę bo trzeba iść do pracy na 2zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dziś się trochę pomęczyłem w pracy i okleiłem skrzydła. efekt jest taki:

p1010379gu4.jpg

p1010379gu4.b6a1ddc755.jpg

trochę pomarszczona folia na końcówkach ale...miałem nie głaskać

 

silniczek (asp25a)

p1010380ea0.jpg

p1010380ea0.3f133c9ba3.jpg

 

miał takie napisy na ogonie ale olej wszystko rozpuścił

p1010305xl5.jpg

p1010305xl5.8ddd14c333.jpg

 

a tu "bebechy" widać jeszcze prześwit w spodzie kadłuba

p1010303ai8.jpg

p1010303ai8.2cb91ca452.jpg

 

waga do lotu to 1400gram - trochę dużo ale zobaczymy jak będzie. jak pogoda dopisze to oblot w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka! model muszę jeszcze doważyć, bo ucieka na ogon. wyszło jeszcze 100 gram ołowiu czyli łącznie 1,5kg. mam serwa esky 8gram 1,3kg - nie będą za małe?? (ale tylko 2 sztuki). znalazłem towerpro sg91r 1,8kg za niecałe 19zł - będą dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek w wersji 15 bez wyposażenia powinien ważyć ok. 550g. Szacuję, że wyposażenie będzie ważyć ok 500g. Zakładając, że nie będziesz potrzebował balastu do wyważenia, ciężar modelu powinien wyjść ok. 1100g. Te dodatkowe 300g Twojego modelu to trochę sporo - ok. 25% masy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i poleciał!!! ale do poprawy wykłon silnika i kąt zaklinowanie skrzydła, bo nawet przy takiej masie szedł pionowo do góry i cały czas trzeba było kontrować SW żeby szedł w miarę w poziomie, jak to poprawię to będzie dobrze. kilka fotek: (trochę ciemne , bo latanie było o 19)

p1010381pu0.jpg

5899

 

p1010383ig8.jpg

2849

 

p1010384dl4.jpg

1301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.