Skocz do zawartości

Wręgi kadłuba.


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam prace nad kadłubem który będzie zrobiony z dwóch połówek . Z instrukcji (z tego co zrozumiałem) na rozłożony plan w miejscu gdzie maja być wręgi naklejam taśmę klejąca i wręgi przyklejam do niej na CA .Też w taki sposób to mocujecie ?? Na forum widziałem  często  szpilki modelarskie wykorzystywane do tego celu ale moje wręgi są ze sklejki brzozowej 3mm, nie wiem czy to przekłuje (na pewno nie tak łatwo). Jeszcze jedna sprawa , wręgi łączone będą listewką sosnowa 3x3 ,wyginać ją w rękach jakoś wcześniej żeby jej nadać kształt kadłuba ?? Wydaje mi się że bez takiego zabiegu wyginania to mi to się nie utrzyma na tym planie , popodnosi mi te niższe wręgi . I na koniec mocowanie koła , wygląda na liche strasznie , zrobić zastrzały do wręgi bezpośrednio przed i bezpośrednio za tą do której ma być mocowane kolo ??  Parę zdjęć żeby lepiej  zrozumieć moje przesłanie .

post-14492-0-51100700-1453401428_thumb.jpg

Tu pod planem wstępnie wyprofilowana listewka :) i można sobie wyobrazić mocowanie koła .

post-14492-0-14909200-1453401544_thumb.jpg

 

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

bardzo fikuśny modelik:) Już mi się podoba. Grześku jeśli nie masz dobrych szpilek modelarskich to jedynym rozwiązaniem, który mi przychodzi do głowy to spisać plany na straty - wyciąć w planie miejsca gdzie będą opierały się wręgi i przykleić CA do prostej deski. Tak myślę że i tak przy oklejaniu depronem z tych planów może nic wiele nie zostać:)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak podobnie zrobiłem , plany przykleiłem do prostej deski a w miejscu klejenia wręg nakleiłem taśmę przezroczystą do której przykleiłem je na CA i dociążyłem plany metalowymi krążkami . Jak na razie nie wygląda to źle a czy uda się równo skleić te dwie połowy ....... zobaczymy .

post-14492-0-81973600-1453745643_thumb.jpg

post-14492-0-93590800-1453745674_thumb.jpg

 

I tak już trochę oklejony.

post-14492-0-77562800-1453745769_thumb.jpg

post-14492-0-60914500-1453745794_thumb.jpg

 

Dzięki Mateusz za zainteresowanie :)

 

 

 

Listwy namoczyć i małymi gwoździkami/szpilkami wg kształtu przymocować. Pozostawić do wyschnięcia, powinno mniej uciekać...

 

gdybym to wiedział wcześniej to miałbym o sześć listewek 3x3 więcej :)

Dzięki za porady , będę się stosować , została jeszcze druga połowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam znajomego "pracującego " w branży chemicznej.Kiedyś za naprawdę małe pieniądze( ( 9 zł za butelkę 200 lub 250 ml-nie pamiętam) zrobił dla mnie jakiś płyn -oparty na metanolu lub etanolu - który posłużył do bezproblemowego wyginania balsy 1,5 mm. na poszycie kadłuba .Wyginała się prawie sama pod jego wpływem Mówił  że listwy sosnowe  też powinien odpowiednio uelastycznić czego nie próbowałem. Jeśli byłbyś zainteresowany to napisz na PW może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku samo namoczenie wodą bardzo pomogło . Kadłub robię z dwóch połówek , ta pierwsza nie moczona ma delikatne naprężenia natomiast druga leży sobie prosto na blacie , mam nadzieje że nie skrzywi mi kadłuba czy też poskręca w każdą możliwą stronę :) Wstępnie już pasowałem całość na taśmie klejącej i nie wygląda to źle .

post-14492-0-80823800-1454678785_thumb.jpg

post-14492-0-89322900-1454678912_thumb.jpg

post-14492-0-85437700-1454678975_thumb.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca gotowa ale powoli zaczyna przypominać Sowę :) . Braknie mi tylko z długości podkładu około 4 cm  żeby zrobić połówkę skrzydła , i albo dokleję te 4 cm (tylko nie wiem jak to będzie bo to podkłady 3 mm) albo kupię depron bo widziałem w kawałkach 2 szt. 1240x400 mm .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.