Skocz do zawartości

Witam


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim!

 

Tu Mariusz. 

Zapisalem sie na forum modelarzy po znalezieniu watku Tomasza o budowie P37 Los. Super samolot!.

 

Jestem juz czlonkiem wielu roznych forum modelarskich, i po kilku dniach czytania roznych watkow tutaj, stwierdzilem ze ja moge sie czegos nauczyc od uzytkownikow, jak rowniez mam cos do zaoferowania. 

 

Latam somolotami "scale" czyli makietami. Najczesciej warbirdami. Zaczalem okolo 6-7 lat temu od helikopterow, ale po roku mi przeszlo. Samoloty jakos lepiej lataja ;)

Od dziecka budowalem plastikowe i kartonowe modele samolotow. 

Okolo dwoch lat temu zaczalem latac "giant scale" z silnikami spalinowymi. W USA giant scale to monoplaty powyzej 85 cali rozpietosci, dwuplaty powyzej 60 (chyba) albo samoloty w skali 1/4. 

Mam kilka modeli ARF, ale spedzam duzo czasu budujac kity. Lubie samoloty ktorych czesto nie widac na imprezach. 

W tej chwili pracuje nad Top Flite P47, zeby zastapic ten ktory sie wbil w ziemie kilka lat temu  :wacko:

Nastepny bedzie Ziroli Ju87 Stuka w barwach lotnictwa Wegier. Prawdopodobnie z silnikiem Zenoah G62

 

Mam nadzieje ze nie bedzie za trudno moich postow czytac, nie mam zainstalowanego polskiego alfabetu  :P

 

Ponizej jest kilka zdjec.

 

BF51 Messerschtang,  Top Flite Mustang, 85 cali, zerwane pokrycie plastikowe, pokryty zywica i pomalowany w barwach przechwyconego przez Niemcy samolotu, DA50 silnik, 22x10 smiglo. Niestety juz nie lata. Przewod od paliwa pekl, i nie bardzo chcial szybowac. Zostal zastapiony tym samym modelem w wersji ARF

 

IMG_4954_zpsktp2xsbl.jpg

 

Top Flite P47, 85 cali, Zenoah G62, 22x10 smiglo, pokryty zywica, latal super dopuki servo lotki sie nie zacielo. Teraz wlasnie pracuje nad takim samym, zeby poprzedni zastapic. 

 

IMG_3072_zps13f8e7a7.jpg

 

Proctor Antic - kupilem go od kolegi bez silnika, zainstalowalem silnik elektryczny, przerobilem nos, lata na bateriach lipo 5S 4000mAh. 

 

IMG_7539_zps04is26cn.jpg

 

 

Gee Bee Senior Sportster, zamienilem sie z gosciem z okolicy, naprawilem skrzydlo, obudowe silnika, odrestaurowalem. Ma chinski silnik MLD 35 ze smiglem 18x10, lata super. 

 

IMG_8399_zpstvzriwpz.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.