Skocz do zawartości

Super Cub RTF Electric plz odpowiedzcie


Kicaii

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamierzam kupić Super Cub RTF Electric link: http://www.model-fan.com.pl/index.php?p1380,super-cub-rtf-electric

 

i mam do was pytania z czego jest zbudowany

co oznaczają Funkcje: S,V,M, ACT, X-port

czy da sie wyłączyć silnik w trakcie lotu aby "szybować" i czy można go z pilota zapalić

czy w trakcie lotu można wyłączyć Anti Crash Technology

i jaki mniej więcej ma zasięg

proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam konrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mam do was pytania z czego jest zbudowany

co oznaczają Funkcje: S,V,M, ACT, X-port

czy da sie wyłączyć silnik w trakcie lotu aby "szybować" i czy można go z pilota zapalić

czy w trakcie lotu można wyłączyć Anti Crash Technology

i jaki mniej więcej ma zasięg

Tu jest dokładny opis i instrukcja (po angielsku): http://www.hobbyzone.com/rc_planes_hobbyzone_super_cub.htm

Pobieżny przegląd i są odpowiedzi:

- zbudowany z jakiejś pianki

- sterowanie proporcjonalne (ale 27MHz) ster kierunku, ster wysokości, obroty silnika

- ACT to czujniki położenia: jeden ma "widzieć" ziemię, drugi niebo, skutecznie działa powyżej 60m ograniczając obroty silnika i zaciągając lekko wysokość, co ma pomóc w ocaleniu modelu :D funkcja włączana i wyłaczana z nadajnika

- X port do podłączania dodatkowych bajerów

- zasięg 2500 stóp

 

Jak chcesz się dowiedzieć więcej, to poczytaj, albo zapytaj w sklepie.

Wygląda na całkiem niezłą zabawkę, ale jednak zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaii - ja bym sobie tego cudaka darował. Model niby fajny bo rozpiętośc duża ale jeżeli aparatura na 27MHz, napęd szczotkowy i aku NiMH - to żadna rewelacja. Cena wcale nie jest taka niska. Jak dobrze poszukasz to za tą kasę złożysz przyzwoity model, z którego części przydają Ci się na dalszej drodze rozwoju. Z tego modelu poza samym płatowcem niewiele Ci zostanie. Rzuć okiem na Nemo 3D - też prosta rzecz ale 200 PLN tańsza no i aparatura "normalna" 4 kanałowa 35 MHz (choć prosta do bólu). Poczytaj tutaj http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6330 o wrażeniach użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wczoraj go zamówiłem ;/

ale o co chodzi z tą aparaturą ?

coś jest nie tak ?

a ten model polecono mi w sklepie ale co z tymi koszulkami termokurczliwymi jak je dam to z modelem nic sie nie stanie ?

 

edit//

mam zamiar nim latać w polach czy podwozie to wytrzyma ?

i jak się nazywa kabel którym mogę podłączyć aparaturę do komputera (usb)

 

2EDIT// zamówiłem go wczoraj i dostarczą go kurierem "siódemka" to kiedy on dojdzie bo się doczekać nie mogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ale o co chodzi z tą aparaturą ?

coś jest nie tak ?

 

pasmo 27MHz jest przeznaczone do sterowania modelami samochodów RC do tego w tym paśmie jest bardzo mało kanałów. Jest to powszechnie stosowane pasmo w zabawkach zdalnie sterowanych, modelach samochodów RC w wersji RTR a także ... CB Radio. Zanim więc zaczniesz latać powinieneś dać w prasie ogłoszenie żeby akurat tego dnia nikt modelami RC sterowanymi na 27MHz nie jeździł a także żeby kierowcy ograniczyli rozmowy przez CB radio. Pomijam fakt, że stosowanie 27MHz do sterowania modeli latających narusza obowiązujące prawo (jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co chodzi z tą aparaturą ?

coś jest nie tak ?

 

pasmo 27MHz jest przeznaczone do sterowania modelami samochodów RC do tego w tym paśmie jest bardzo mało kanałów. Jest to powszechnie stosowane pasmo w zabawkach zdalnie sterowanych, modelach samochodów RC w wersji RTR a także ... CB Radio. Zanim więc zaczniesz latać powinieneś dać w prasie ogłoszenie żeby akurat tego dnia nikt modelami RC sterowanymi na 27MHz nie jeździł a także żeby kierowcy ograniczyli rozmowy przez CB radio. Pomijam fakt, że stosowanie 27MHz do sterowania modeli latających narusza obowiązujące prawo (jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi).

 

Z tego co wiem, to 35 mhz jest zarezerwowane dla latania, natomiast w przypadku 27 mhz nie ma takowych ograniczeń (mm... a może to dotyczyło 40 mhz ? nie mam pewności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wczoraj go zamówiłem ;/

Wszystko co zakupisz przez internet możesz bezwarunkowo zwrócic (bodajże) do 10 dni

ale o co chodzi z tą aparaturą ?

coś jest nie tak ?

a ten model polecono mi w sklepie

Nie czuję się ekspertem ale 27 MHz to pasmo zajmowane często przez "zabawki". Z tego względu często bywa zaśmiecone i łatwo o utratę modelu. Modelarskie jest pasmo 35 MHz (do latania) i 40 MHz (do pływania i jeżdżenia). Sprzedawca zawsze poleca bo z tego żyje :-)

ale co z tymi koszulkami termokurczliwymi jak je dam to z modelem nic sie nie stanie
Koszulkami termokurczliwymi to raczej nic nie zabezpieczysz. Dobrze jest okleić np krawędzie natarcia skrzydeł taśmą klejącą. Pattex robi taką "zbrojoną". Jak gruchniesz parę razy to sam skapujesz o co chodzi.
mam zamiar nim latać w polach czy podwozie to wytrzyma ?

Początkowo najłatwiej latać bez podwozia i lądować w wysokiej trawie.

i jak się nazywa kabel którym mogę podłączyć aparaturę do komputera (usb)
Najpierw trzeba zobaczyć co to za aparatura :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaii napisał/a:

mam zamiar nim latać w polach czy podwozie to wytrzyma ?

 

piejar napisał/a:

Początkowo najłatwiej latać bez podwozia i lądować w wysokiej trawie.

 

O tak zgadzam sie :) Takie lądowania są praktycznie bez awaryjne :) Parenaście razy juz sie przekonałem o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasmo 27MHz jest przeznaczone do sterowania modelami samochodów RC do tego w tym paśmie jest bardzo mało kanałów. Jest to powszechnie stosowane pasmo w zabawkach zdalnie sterowanych, modelach samochodów RC w wersji RTR a także ... CB Radio. Zanim więc zaczniesz latać powinieneś dać w prasie ogłoszenie żeby akurat tego dnia nikt modelami RC sterowanymi na 27MHz nie jeździł a także żeby kierowcy ograniczyli rozmowy przez CB radio. Pomijam fakt, że stosowanie 27MHz do sterowania modeli latających narusza obowiązujące prawo (jeśli nie mam racji niech mnie ktoś poprawi).

 

 

ale to jaki zasięg tych samochodów

np. jak daleko od takiego czegoś mam latać żeby nie złapać jego kanału i czy mogę kupic inny pilot ? na inny kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbyś kupić i nadajnik i odbiornik(najlepiej odrazu na 35mhz). Koszt po najmniejszej linii oporu (wszystko co najtańsze) to i tak będzie około 100zł... Według mnie zrezygnuj z tego zakupu, zwróć ten samolot. Wydaje mi się, że za te 500zł możesz zrobić/kupić lepszy model niż ten ;)

EDIT: nie wiem jaki jest zasięg na aparaturach 27mhz, ale na 35/40 to coś około kilometra ;)

Choćby coś takiego: http://www.modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to ja już totalnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Pytasz sie, a pozniej mądrujesz :). To co podałeś, to nie kanał, a częstotliwość (podałes 27mhz). Żeby latać na Częstotliwosci 35mhz, musisz kupic i nadajnik i odbiornik. Koszt 100zł. Naprawde, dobrze Ci radze, zrezygnuj z tego "modelu" i kup coś porządnego :). Naprawde, szkoda kasy (a za te 550zł naprawde mozna kupić o wiele lepszy sprzęt...) Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym zasięgiem :). Zasięg porządnego nadajnika 35/40mhz napewno wynosi ponad 1km - za to moge poświadczyć głową. Jeśli Twój zasięg na 27mhz wynosi 750m, to masz kolejny argument za tym, zeby zrezygnowac z tego zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.