Skocz do zawartości

Problem z silnikami na rx iA6B


Y/F-22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż mam problem z quadem 250-tką pod CC3D (emaxy, regle abc power 12A). Na radiu FlySky i6 + odbiornik iA6B, przy szybkim (powiedzmy, że normalnym i lekko ponad normę) dodawaniu gazu, silnik zaczynają terkotać jakby wszystkim brakło nagle fazy. Przy powolnym dodawaniu gazu (bardzo) problem ten nie występuje. Quad lata, wisi, da się przelecieć jeśli tylko powoli operuję gazem przy starcie ale problem ten uniemożliwia normalne korzystanie z 250-tki.

 

Radio jest sprawne, po podpięciu zestawu Flash 8 + Optima 9 problem ustąpił jak ręką odjął więc quad jest ok. To samo dzieje się, gdy w OpenPilocie podczas konfiguracji (w momencie ustawiania suwakami minimalnych obrotów silników) ruszam suwakami dość szybko (myszką).

 

Przy podpiętej Optimie 9 (radio wyłączone, podpięty quad do usb + pakiet) mogę przesunąć suwak na maksa najszybciej jak umiem i silnik wchodzi na maksymalne obroty, przy podpiętym iA6B od razu zaczyna terkotać jakby nie miał fazy - problem znika, gdy przesuwam suwak powoli. Nie jest to więc wina radia, jego ustawień ani nawet linku RC bo przecież podczas tych ustawień nadajnik jest wyłączony. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie umiem tego wytłumaczyć. Przerobiłem wszystko, postawiłem od nowa co się postawić i ustawić dało - działa jak trzeba ale nie na iA6B tak jakby po prostu gryzł się on z CC3D i coś krzaczył w całym układzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W watku, w ktorym sam pisales prawie rok temu ktos wrzucil taki filmik:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/53438-silniki-w-quadzie-nie-wchodz%C4%85-na-obroty/

 

I na filmie widac tez iA6b... Moze taka kombinacja (odbiornik RC/ESC/Silnik) nie dziala?

 

Tutaj kolejny: 

 

Co prawda w drugim filmie jest juz servo tester - ale IA6b jest w tle :P.

 

Moze trzeba przeflashowac ESC? Spotkalem sie juz z opisem sprzedajacego, ze regulatory z softem Simon K wyciskaja wszystko z silnika a w zwiazku z tym nie wszystkie uklady silniki / ESC beda pracowac poprawnie. 

 

 

EDIT: Nawet na stronie ABC-RC jest tekst:

 

Regulatory te posiadają specjalne oprogramowanie do kontrolerów dla multikoperów - moga źle współpracować z normalnymi odbiornikami RC."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.