Jump to content

Konfiguracja Open Pilot-a i wybór częstotliwości ESC


desstructo
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

pol roku temu kupiłem używaną 250-tke, więc Open Pilot był skonfigurowany. Ostatnio wymieniałem ramę i musiałem na nowo programować ESC. Tuta pojawia się problem, Open Pilot pyta czy regulator mam 50hz czy 490hz RAPID - z tego co znalazłem w necie moje regle mają 400hz. Wybrałem opcje 50hz bo nie wiedziałem czy wybierając wyższą (490) niczego nie popsuję. Quad lata ale mam wrażenie, że wolniej reaguje na podmuchy wiatru i nie lata tak stabilnie. 

 

więc moje pytanie brzmi czy jeżeli mam regulatory 400hz czy mogę wybrać 490hz w open pilocie?

 

ESC - E Max 12 A z wgranym oprogramowaniem Simonk

Link to comment
Share on other sites

Rzuć okiem na posty 152-155 w tym wątku:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2207111&page=11

 

Wygląda na to, że dają radę na większej częstotliwości.

 

Zastanów się czy problemy nie wynikają raczej z "niewyPIDowania" kontrolera po zmianie ramy. Jak podobne (w sensie geometrii i wagi) są stara i nowa rama? PIDy ustawiałeś sam czy wybrałeś podobną ramę w OpenPilot Wizard pod koniec konfiguracji?

Link to comment
Share on other sites

to by się zgadzało z tym co dzisiaj wyszukałem, sprawdzę 490 czy będzie lepiej jak nie to PIDy

 

Rama jest identyczna jak poprzednia - poprostu tamta była zajechana. Jest to ZMR250 z tym że dołożyłem PCB. W Open Pilocie na końcu wybrałem podobną ramę też z 12A ESC, podobnymi silnikami (ja mam 1804 a wybrałem 1806) i wagowo też podobnie do tego co jest u mnie. 

Link to comment
Share on other sites

Jest rozwiązanie. Opiszę dla potomnych :) bałem się tego PIDowania bo wcześniej tego nie robiłem a i poradniki skąpe. Niby nic ciężkiego ale szukanie po omacku co zmienić żeby było dobrze to trochę dużo roboty.

 

W open pilocie w konfiguracji (tej krok po kroku) nie było opcji 400hz była tylko 490hz ale jak potem grzebalem w ustawieniach to było do wyboru 400hz. Po zmianie z 50hz jest duża różnica w stabilizacji, lata cacy na maxa lepiej sobie nie wyobrażam :)

 

Dzięki za odpowiedź temat do zamkniecia

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.