Skocz do zawartości

Z czego odlać koła do samochodu RC


Tomekswro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie z czego najlepiej odlać koła do samochodu rc. Myślałem nad żywicą epoksydową, czy to jest dobry wybór, czy powinienem dodać jakąś domieszkę lub konstrukcyjnie wzmocnić szkielet. Formą będzie plastik, cienki plastik dlatego wybrałem materiał do odlewania na zimno. Zależy mi aby koła zostały wykonane przy jak najmniejszym nakładzie kosztów oraz zachowały prawidłowe właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego samochodu? 

 

Jakie planujesz obciążenia, teren skalę? Koła to nie jest taka prosta sprawa. Można zrobić b. tanie koła z pianki do ocieplania rur i korków do kanalizacji. Z tym, że to będzie taka sztuka dla sztuki. Ot chcesz sobie polatać pseudo drift w hali modelem terenowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego samochodu? 

 

Jakie planujesz obciążenia, teren skalę? Koła to nie jest taka prosta sprawa. Można zrobić b. tanie koła z pianki do ocieplania rur i korków do kanalizacji. Z tym, że to będzie taka sztuka dla sztuki. Ot chcesz sobie polatać pseudo drift w hali modelem terenowym. 

Samochód planuję wykonać sam, chciałbym żeby koła miały dobrą wytrzymałość podczas jazdy w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś jakiś model "fabryczny"? Siły jakie działają na auta terenowe, szczególnie przystosowane do szaleństw w terenie są olbrzymie. Wykonanie samodzielne będzie drogie i nieefektywne. A koła to tylko początek i to na dodatek łatwy. Kup jakiś dobity model za kilka złotych i zrób mu porządną odbudowę. Spróbuj dorobić części - poznasz skalę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś już robić czy na razie planujesz?

Jeśli to pierwsze to może jakaś foto relacja?

Jesli to drugie, to właściwie dlaczego chcesz samemu zrobić? Jeśli to jakas forma "projektu" to spoko, ale jeśli ma być taniej, to moim zdaniem nie warte świeczki. Za jakieś 400 dorwiesz  używane Himoto na bezszcztce RTF. W zupełności wystarczy do dobrej zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.