Skocz do zawartości

Dopasowanie Pilota do Mini Drona


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Znalazłem małego drona - 4 śmigła. Pakiet lipo 3.7 300mAh. niestety do pilota. Po dobraniu się do środka w żaden sposób nie mogę namierzyć nadajnika - nie mam pojęcia czego dokładnie szukać - może to pomoże mi sprawdzić czy to jest 27Mhz a może 2.4G. Podpowiedzcie proszę czego powinienem poszukać na płytce. Znalazłem jedynie krótką antenkę i 2mm kość 16.000Mhz - czy to może być częstotliwość odbiornika? bo z taką nigdy się nie spotkałem. Czy da się coś dopasować do tego typu zabawki - a może da się to zamienić na kość pasującą do posiadanego pilota ?

 

Chcę dać dla synka coś do pierwszych lotów by przyzwyczajał się do latania i na co trzeba uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś większość minidronów jest na 2,4 GHz. Przeszukaj serwisy i sklepy, odszukaj identyczny model (uwaga na podróbki) i poszukaj do niego zapasowego nadajnika jako część zamienną.

Innej metody nie ma, bo producenci tych zabawek praktycznie nigdy nie udostępniają protokołów komunikacji.

 

Wkleić możesz zdjęcia "znajdy". Może ktoś rozpozna model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.