Skocz do zawartości

Mig 280, pomoc w doborze wyposazenia


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam taki silniczek i nie wiem kompleptnie jakie wyposazenie jest mi potrzebne aby go uruchomic, dodam ze silniczek jest 6v, pozniej wrzuce zdjecia modelu w jakim ma byc zamontowany, nadmienie ze jest to park flayer o rozpietosci okolo 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek nie baw się z tym silnikiem 280 do tego regulator + przekładnia i wydasz ponad 100 zł na silnik szczotkowy słaby i niewydajny, zajrzyj na www.hobbycity.com do działu motor/esc/combo za 19 dolarów kupisz silnik i regulator przesyłka za 10 dolców i tak wyjdzie to taniej niż kupowanie wyposażenia do silnika szczotkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie SHARK 10 lub coś podobnego to minimum jakie dobrze by było gdybyś sobie zakupił. Podstawa w elektryckach to dobra ładowarka w przeciwnym razie nie ma co zaczynać zabawy bo zajedziesz pakiety w mgnieniu oka. Jak uszkodzisz kilka pakietów to sam dojdziesz do tego że trzaba by zainwestować w dobrą ładowarke a co za tym idzie zyskać na uzytkowaniu pakietów. Teraz jest spory wybór fajnych ładowarek, wystraczy poszukać no i oczywiście mieć ok 200-500zł na taką. Niestety modelarstwo to jest takie tanie jakby się wydawało :devil: , ale powoli moża uzbierać trochę dobrego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek pisz w takim razie wyraźnie co posiadasz :) bo skąd mamy się domyslić co masz w domu ? Ja bym zaczął od początku czyli :

1. Czy to Twój pierwszy model ?

2. Czy budujesz go według jakiś planów ?

3. Podaj dokładne wymiary , wagę gotowego do lotu.

 

Przy 1 metr rozpiętości obawiam się że 280 będzie sporo za słaba RWD by Skazoo ma 1,20 a napędza go 400 .Obawiam się że wydasz pieniądze a model i tak nie poleci :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz to o co prosi attyla .... jak bedziesz budował RWD to mogę oddać Ci mój napęd króry jest przewidziany w planach czyli silnik 400 6V z przekładnią 4:1 .... jeżeli jesteś zinteresowany to daj znać na PW ..... jedyny warunek to to że zobacze jak budujesz model .... rozumiesz mogę oddac ten napęd komuś kto go bedzie potrzebował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedtem latalem spalina wiec na rzeczy sie znam :D ale kupilem elektryka i wisi na scianie. mniej wiecej rok temu kupilem silnik z przekladnia i smiglem tez.

 

1. to nie moj pierwszy model

2. model zbudowany juz, oblatany przez poprzedniego wlasciciela

3. z waga moze byc gorzej, ale podstawowe wymiary to 1160mm rozpietosci i 750mm dlugosci

nie pamietam wagi niestety modelu, ale to klasyczny patyczak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.