Skocz do zawartości

Jaką ładowarke wybrać?


zibidic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja używam RT808B i jestem zadowolony. Ma tylko jedną wadę - łatwo włożyć odwrotnie wtyczkę do balancera.

Ładowarka obsługuje NiCd/NiMh (1-14 cell), Li-Po/Li-Io (1-5 cell), ołowiowe 6 i 12 V,

balancer 200 mA/cell, prąd ładowania 0,1 - 5A.

Kupić możesz tutaj

Cena ok. 250 zł (napiecie wejściowe z akumulatora samochodowego) lub dodatkowo zasilacz 230V za 49,- zł.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pawłem. IMAXa 8 sobie odpuść.

 

Tutaj jeszcze dobra ale ciut droższa ładowarka: http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=897&osCsid=c92ed168b6a2b75355ccfc9261b236da

 

A z UH godna polecenia jest: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6301&Product_Name=Mega_Power_Infinity-960SR_w/_Balancer_12S tylko trzeba na nią strasznie długo czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarkę, o której pisze Rafał można ściągnąć w zakładanej przez Ciebie cenie z Japonii:

http://aircraft-world.com/shopdisplayproducts.asp?id=34&cat=battery+%2D+CHARGERS+and+ACCESSORIES.

Jest też jej podwójna wersja, porządniejszy odpowiednik drugiej ładowarki polecanej przez Rafała.

 

Ale ja i tak polecam uwadze 106b lub jej mocniejszą wersję, 1010b :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przy obecnych możliwościach sprowadzenia ładowarki z Chin czy Japonii to chyba kupowanie Sharków mija się z celem.Pierwszy powód to cena, drugi brak wbudowanego balancera za który trzeba wydać około 80-150zł w zależności od wersji.Osobiście mam Sharka 20 z możliwością ładowania li-fe ale z prądami ładowania dla 3-4 cell li-pol ,li-fe to rewelacji nie ma.Rozładowanie dużymi prądami pakietów ni-xx też nie wchodzi w grę bo ładowarka zmniejsza prąd rozładowania w zależności od napięcia pakietu.Teraz już bym nie kupił tej ładowarki, tylko sprowadził z UH jakąś inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś do 200zł z balanserem, znajdę coś godnego uwagi czy trzeba więcej wydać??

Czytać, czytać, czytać! Najlepiej ze zrozumieniem. Można dla przykładu przeczytać mój pierwszy post w tym temacie, wejść w podanego przeze mnie linka i sprawdzić cenę... :evil:

 

Faktem jest, że zakup zagranicą może być przeszkodą, ale nic na ten temat nie wspominałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam pisze

A kto tam tak pisze?

 

Lilo, LiPo, LiFe

No pieknie! To ja mam zepsute te ładowarki, bo ładują też Ni-xx i Pb... :shock:

 

Nie namawiam specjalnie do zakupu tej ładowarki, bo jak masz tylko 200 zł, to będzie na styk lub z małym przekroczeniem. Do tego może dojść cło i VAT, choć trzeba mieć wyjątkowego pecha. No i o zasilaczu trzeba jeszcze pomyśleć. Ale sprzęt jest fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

Po drugie chciałbym podpiąć tutaj swoje pytanie. Którą ładowarkę

radzilibyście kupić:

* Power Peak Compact

* i-charger 106b plus

* infinity 960 sr

 

Chyba że polecicie coś innego w nie za dużej cenie. Jeżeli miałbym zciągać z za granicy to coś wartego takiego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

i zapraszamy do powitalni.

Jeżeli miałbym zciągać z za granicy to coś wartego takiego przedsięwzięcia

Hmmm, nie bardzo rozumiem , zza granicy wychodzi sporo taniej więc nie bardzo rozumiem nad czym tu sie zastanawiac. No chyba ze ktos woli wydać dwa razy tyle i kupić w rodzimym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.