Skocz do zawartości

RWD5 pytanko


batmd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam pytanko....

więc zbudowałem model RWD 5 by skazoo, model z całym osprzętem waży ok 600 g.

Mam w nim silnik bez szczotkowy 2408 21T ze śmigłem 9x6, zasilany przez aku Ni-MH 8,4 V 900mAh....i tu moje pytanko czy odpowiedni jest ten silnik, jeszcze nie miałem okazji próbować startować ale mam wrażenie iż jest za słaby. Chciał bym poznać wasze opinie drodzy forumowicze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na pewno wystarczy bardziej obawiałbym się o ten pakiet zasilający 900 mAh ale jaka wydajność zmierz napięcie pod obciążeniem, tu masz tabelkę z osiągami tego silnika

10x3,8 napięcie 7,50V pobór prądu 15,1a ciąg 511g 6000obr/min

9x4,7 napięcie 7,50V pobór prądu 13,5a ciąg 470g 6610obr/min

8x4,3 napięcie 7,50V pobór prądu 10a ciąg 385g 8010obr/min

 

ze smigłem 9x6 bieże pewnie z 15A czyli pakiet 900 mAh musi być bardzo wydajny i dobrej marki, zmierz napięcie pod obciążeniem i podaj wynik.

Pamietaj że samolot lata dzięki skrzydłom i do latania wystarczy ciąg 300 gram byleby strumień zasmigłowy miał odpowiednia predkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batmd - tym pakietem Ni-MH 8,4 V 900mAh być może bedziesz miał problem wyważyć RWD .... ostanio robiliśmy oblot RWD kolegi. Model był wyposażaony w dzwonek, serwa 4x9g, odb. ok 15g i pakiet Dualsky 3S 1800mAh i wiesz gdzie musiliśmy go wcisnąc ? aż tak głęboko że dotykał wręgi silnikowej, dopiero wtedy miał idealne wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.