Skocz do zawartości

Młody biznesmen, czyli temat naklejek


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A co nas obchodza jego naklejki na skuter. Jak sie chce zarabiac to trzeba sie wykazac jakims poziomem profesionalizmu. Gorszy dzien to tez nie jest usprawiedliwienie. Ja pracuje w serwisie gsm i mysle ze tlumaczenie, po tym jak bym klientowi telefon spie..lil, Panie ale popatrz pan jak tem klientowi udalo m sie fajnie naprawic jego sprzet raczej nie spotkalo by sie ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Koniec OFF-TOPA, Mówicie na mnie a sami piszecie głupoty i schodzicie z temtu, jeżeli się nie podoba to się nie udzielać ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciebie obchodzi na jakim oprogramowaniu były zrobione naklejki ?

 

Może to trochę off topic ale dla mnie to jest istotne. Jak dla mnie zarabianie na kradzionym oprogramowaniu jest conajmniej nieetyczne. Może dziwak ze mnie ale ja wszystko czego używam mam legalnie. Może czasem trzeba korzystać z prostszych ale tańszych lub darmowych narzędzi ale w zasadzie jestem z siebie dumny.

 

Myśląc kategoriami modelarskimi: załóżmy, że opracowałeś model, gdzieś udostępniłeś po znajomości plany i nagle np. na Allegro widzisz, że ktoś sprzedaje twoje modele.. Jakbyś się poczuł.

 

Nie chcę przez to bynajmniej powiedzieć, że naklejki są wykonywane na pirackim oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH91 .. NO juz chłopie nie przesadzaj!~!! z tym P.S to przesadziłeś trochę . Co ciebie obchodzi na jakim oprogramowaniu były zrobione naklejki ? A moze koleś używa darmowego GIMPA . Nie przesadzaj ty zamawiasz tylko naklejki. Czy idąc do mechanika samochodowego pytasz sie czy używa oryginalnych kluczy do odkręcenia koła ? NO WEDŁUG MNIE TO PYTANIE BYŁO NIE NA MIEJSCU .

 

Szanowny Kolego.

 

Zastanów się 2x zanim cokolwiek napiszesz nie rozumiejąc podstawowych zagadnień, a zwłaszcza istoty prowadzenia działalności gospodarczej.

 

To pytanie BYŁO JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU, a twoje porównanie do mechanika samochodowego z lekka nietrafione :P . Oprogramowanie, jakbyś nie wiedział, jest zwykle czyjąś własnością intelektualną udostępnianą klientom z pewnymi prawami do jego użytkowania w zakresie prywatnym lub zawodowym, za określoną opłatą bądź też bez niej (tu masz te swoje Freeware).

Co ma do tego klucz do odkręcania koła ? Zdefiniuj proszę pojęcie "oryginalny klucz". Może się czegoś nowego dowiem o mechanice pojazdowej :mrgreen: :devil:

 

Jak dla mnie inicjatywa Icy Colda jest dobra, absolutnie jej nie neguję, powiedziałbym że po jej dopracowaniu może być wzorcowa (tak jak to pisze Hubert_Tata zapotrzebowanie na takie usługi istnieje zatem biznes może być całkiem dobry). Niemniej jednak jej reklamowanie i realizowanie w obecnej formie na dłuższą metę moim zdaniem nie może być akceptowane. To co ma tu miejsce potocznie nazywa się "szarą strefą".

 

Przykładowo:

Idąc do drukarni i płacąc 25 PLN za arkusz a4 naklejek pokrywamy też (oprócz należnego usługodawcy zysku) jego koszty działalności, typu sprzęt, oprogramowanie, składki i podatki itp...

Natomiast płacąc takie same (lub niewiele mniejsze) pieniądze komuś, kto nie legitymuje się niczym więcej jak komputer, jakiś software (nie wiadomo jaki) , drukarka, materiał do drukowania i ponadto najprawdopodobniej nie prowadzi oficjalnej działalności to jest to duuuże przegięcie...

 

 

Trochę mi wyszło OT w sumie, ale nie mogłem się powstrzymać , bo szlag mnie trafia jak widzę na tym forum (nie mówię tu wyłącznie o tym wątku) jak niektórzy udzielają się w dyskusjach, udają ekspertów wypisując przy tym głupoty.

 

EDIT:

Widzę, że już Mareq też to zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kończyć OT dodam jeszcze trochę oliwy do ognia :D

Chyba też jestem już grafikiem komputerowym, czy jakos tak :shock: :crazy:

 

W ciagu 5 minut zrobiłem sobie tygryska (20x20cm) na statecznik Mirage 2000.

Wiesz Icy Cold, tego, którego Ty nie mogłeś zrobić (i chwała Bogu).

Okazało się, że mam taki darmowy program Infranviev :jupi: , wchodzisz w image/enhanced colors/contrast i z każdego zdjęcia nawet po dużym powiększeniu wszystko wychodzi bajka.

Nie rozmywają się kolory, obrzeża nie robią się z pixeli 1x1mm jak u Ciebie.

Wychodzi żyleta, takie to teraz programy ludziska robią.

Naprawdę polecam, zwłaszcza, że zaproponowałem Ci majlem wyjście z tej niezręcznej sytuacji - nowe naklejki w przyzwoitej jakości i zapominam o Twoim faux pas z tym ogłoszeniem.

 

Upss, wydało się z tym mirage :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brawo Panowie, ładny OFF-TOPIC i to Jeszcze Pan Hubert jest Moderatorem ... Jutro zrobię zdjęcia tym naklejkom i wrzucę je na forum, tutaj w tym temacie. Naklejki zrobiłem sam nie tracąc na jakości.

 

Pozdrawiam Serdecznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taką folię.

do kupienia w papierniczym i na drukarce laserowej łądnie drukuje tylko sęk w tym że moge drukować tylko czarnobiałe napisy obrazki itp bo kolorowy toner trochę kosztuje

i jak na moje modele to starcza

własnie robie nalepki na fun fly typu płomienie i napisy

 

oto fotka

a903612588fa1c3c.jpg

 

jak dla mnie to mi starczają te naklejki lepsze to niż nic

można drukować wszytsko tylko w czerni na przezroczystym podkładzie (folii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i troche przesadziłem ale sam jestem tylko 2 lata starszy od autora i wiem jak czasem sie chce postąpić aby zarobić :D Popieram oryginalne oprogramowanie - jak sie płaci to sie ma serwis do niego i wszystko działa i zero problemów. Niemniej jednak Icy powinien doskonalić warsztat - Nawet w paincie można niewyobrażalnie duzo zrobić jak sie umie :P.

 

Podejzrewam że zdjecia na skuter były od razu w dużej rozdzielczości a fotki tzreba było modyfikować - może dlatego różnica? Każdy musi dojść do perfekcji, a krytyka powinna mobilizować do lepszej pracy. (zanim mnie frezarka numeryczna zaczęła słuchać zmarnowałem ponad kilo aluminium PA7 :D a detal ważył zaledwie 20gram ;p :D)

 

Tak więc ćwicz ćwicz obrób na kompie obrazek potem pokaż klientowi i czekaj na dalsze instrukcje - takie moje drobne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiaj najlepsza wiadomość dla wszystkich niedoszłych ofiar tego "biznesmena".

Nie mogąc doczekać się na odpowiedź co dalej, spróbowałem wyciąć i przymierzyć jedną z zielono pomarańczowych gwiazd :]

Ale niestety - te naklejki rozpuszcza nawet pot ze skóry dłoni !!!!

Mimo, że wydawało mi się że dłonie mam suche TO PO PRÓBIE WYCIĘCIA JEDNEJ NAKLEJKI PALCE MIAŁEM BRUDNE (zielone, wiadomo amerykańskie gwiazdy USAF są zielone :] )

Zdziwko niesamowite, bo tego się nie spodziewałem !!!

KROPLA WODY KAPNIĘTA NA NAKLEJKI WSZYSTKO WYJAŚNIA - TO SIĘ ROZLEWA NAWET BEZ POCIERANIA.

 

Icy Cold, ponieważ oprócz moderatorki jestem też zwykłym użytkownikiem tego forum, to pozwolę sobie na słabszy dzień i zacytuję jedną z Twoich odpowiedzi (dlaczego nie można było zrobić tygryska :) )

Z tygrysem raczej nic nie zdziałamy ponieważ jest to nie możliwe, po pierwsze jest troszkę obcięty po bokach a po drugie zrobiony z daleka i na ukos, chodzi o zdjęcie ... a po trzecie jest nie mozliwe jego wykonanie tak samo ponieważ nie jestem grafikiem, który rysuje na komputerku tylko jestem takim co robi grafiki w nowej technologii itp ..

 

No i mam naklejki w nowej technologi - całość do wyrzucenia !!!

 

Wcześniej pokazywałem zdjęcie źródłowe dla kobiety i napisu - warto porównać

icy%20cold%201.JPG

icy%20cold%202.JPG

 

Icy Cold, chyba wiesz, że ogłoszenia wygasają po 14 dniach.

Tak traktowałem ten temat - po wyjaśnieniu dlaczego daleko Ci do profesjonalizmu, liczyłem, że z czasem temat wygaśnie i wszyscy zapomną o tych problemach.

Ale skoro nie raczysz odpowiadać na maile, to pewnie chcesz się zapisać na tym forum na zawsze z najgorszej strony... proszę bardzo - przenoszę temat do Hyde Parku i na tym forum dostajesz krawat (mogę zrobić Ci reklamę jeszcze na innych forach - przemyślę to po rozmowie z Twoimi rodzicami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Tak czytam ten topic i coraz bardziej mnie zadziwia Wasza tolerancja.

Wg mnie Pan "Icy Cold" powinien zostać uznany za Persona no grata tego forum, jego konto usunięte, IP zablokowane a temat podczepiny jako ostrzeżenie dla przyszłych niedajboże klientów tego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez dziwi Wasz spokoj w stosunku do tego co sie stalo. A oszukal, a nie oszukal, a chcial, a nie chcial, a moze jest mlody, a moze stary? A moze mu sie wydawalo??

panowie, co to ma byc? Przyklad dla innych jak zarobic na dobroci i naiwnosci innych?

Przeciez takim tolerancyjnym postepowaniem chodujecie nastepnego MarkaM. Znanego z naszego forum i forum RC-CAM.

Co by o mlodym czlowieku nie mowiec i jak go nie usprawiedliwiac

NALEZY KATEGORYCZNIE ZADAC ZWROTU PIENIEDZY!!

W trosce o pozadek prawny, uczciwosc, a takze ze wzgledow dydaktycznych w stosunku do tego mlodego czlowieka. Nie egzekwujac tego robicie krzywde jemu.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiką zajmuję się od 3 lat i prawie codziennie, A co ma do tego wiek? Nie słyszycie czasami o 14 letnich grafikach lub jeszcze młodszych? Po prostu jak ma się do tego talent i wenę to się robi ...
Wtrącę si, bo mi nerwy popuszczają.

PORTFOLIO SWOICH PRAC MŁODZIEŃCZE POKAŻ!!! Oczywiście wystaw pliki w zabezpieczonym formacie graficznym.

P.S. Widuję się z ludźmi z branży foto/reklama/imprezy do rana. Wielokrotnie zamawiałem u nich różne prace artystyczne a potem wydruki (nawet po 50k sztuk.). Zawsze dostawałem formularz, wypełniałem wzornik, opisywałem RGB a potem (do druku) CMYK. Dzięki temu NIGDY kolory nie były inne, niż sobie wymarzyłem a szef mi podpisał. hubert_tata zapewne nie dostał formularza a i sam nie opisał kolorów... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.