Skocz do zawartości

podwozie do dużego modelu - jakie śruby?


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie koledzy:

 

Model ok 3kg wagi, rozpiętość 180 cm, koła 3 calowe albo większe,

Podwozie z jednego kawałka alu (wysokość nad ziemią jakieś 12 cm), mocowane do sklejki 7mm w 4 punktach

 

Jakimi śrubami je przykręcać?

- nylonowymi (w roli bezpieczników),

- czy metalowymi (jeśli nylonowe miałyby być zbyt często ścinane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądować mam zamiar w dość konkretnym trawsku. Koła być może dam też jakieś b. duże (10-12 cm).

 

Mam akurat 3 nylonowe śruby M4. i 2 M6. A w podwoziu są wykonane 4 otwory na M3 (ale to nie problem nowe wywiercić).

Jednak chyba czy 3 x 4 mm nie wystarczy.

 

Muszę się szybko zdecydować bo niedługo muszę przykleić nakrętki, do których potem nie będzie dostępu.... mmmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem kiedyś w Madmanie (2,5kg) patent z podwoziem na nylonowych śrubach M4 (3 sztuki). Niestety lądowania musiały być naprawdę delikatne żeby zabezpieczenie nie zadziałało. Normalne spokojne lądowanie doświadczonego modelarza, który oblatywał mi te model kosztowało mnie złamane śmigło :(. Wkręciłem śruby metalowe i skończyły się problemy z podwoziem, które zostaje za modelem :)

To moje doświadczenie w tej sprawie... Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topmodel Kabriolin, pierwszy oblot, podwozie asekuracyjnie na nylonach M5. Model nawet nie wzbił się w powietrze - śruby pękły od razu na ziemi na starcie. Po 30 min wyciągania z gwintu resztek śrub wpakowałem metalowe (Dzięki, Grzesiek ;) ) na których latam do dziś. Wystarczy delikatnie lądować i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są uszczelki hydrauliczne od zaworów zwykłych kranów. Dałem te największe (średnica chyba ok. 2 cm, grubość ok. 3 mm - można podłożyć dwie jeśli będą cieńsze). Można kupić teraz nawet silikonowe, są bardziej eleastyczne. Otwór na śrubę już jest gotowy. Tylko podłożyć i przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.