Skocz do zawartości

Sukhoi 31 z UH


czhomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Po długich namysłach zdecydowałem sie na ściągniecie z Chin modelu Sukhoia 31 . Model szedł 14 dni do Polski. Po otworzeniu pudła zaskoczyła mnie dokładność wykonania zestawu jak i użyte materiały. Model jest starannie oklejony bez żadnych zmarszczek czy braków folii.

 

Zastosowane wyposażenie :

Silnik: Axi Gold 2820/14

Regulator : TURNIGY Plush 40amp Speed Controller

Serwa : 3 Conrad ( tylko do oblotu ) , docelowo Hitecki

Akumulator : Li-pol 3sp1 1800

Śmigło: APC 14x7

Zdjęcia

Silnik z reglem

tnp1110028jr4.jpg

 

Regulator

tnp1110031bt8.jpg

 

Arkusze naklejek dołączone do modelu

tnp1110032uc7.jpg

tnp1110033cy2.jpg

 

Kółka dane w zestawie sa strasznie delikatne i zostana zastąpione piankowymi 70mm

tnp1110035uw8.jpg

 

Statecznik wysokości :

 

tnp1110036cs6.jpg

tnp1110037bt5.jpg

 

Linki do Pull Puli , podwozie tylne , cięgna do SW, Lotek

tnp1110038qb5.jpg

 

Model złożony na sucho

:D

tnp1110039ia4.jpg

tnp1110042ri9.jpg

tnp1110046qw6.jpg

tnp1110048ut6.jpg

tnp1110053jn1.jpgtnp1110060dv7.jpg

Z biegiem postępujących prac będę uzupełniał Fotorelacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawał pakietu wiekszego niż 2200, model będzie miał wtedy duże obciążenie powierzni nośnej. Wyjdzie wtedy dużo powyżej 1200 g przy rozpiętości modelu ok 112 cm.

Mój waży teraz 1170 g (pakiet 2200 i osprzet podany w innej relacji z budowy). Lata całkiem fajnie. Lubi prędkość. Wylatałem około 4,5 godz. i jestem z niego zadowolony

Czytałeś mój wątek o tym modelu i zadawałeś mi pytania na PW. Niepotrzebnie powieliłeś. Teraz są 2 relacje z budowy tego samego modelu, co niepotrzebnie utrudnia zainteresowanym osobom zapoznanie się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbył się mój pierwszy lot tym modelem, jestem bardzo zawiedziony ze go kupilem. Podczas startu wszystko ok silnik ciagnie niezle, gdy zaczynam lot poprostu myslalem ze latam jakąs mega cegłą albo trenerkiem, zwala sie strasznie na skrzydlo, szybkosc do lądowania jest straszna (przy pierwszym locie kółko pękło) zrobic zawis modelem to tez cud ;/ nie wiem co jest z tym modelem ale bardzo sie zawiodłem i jest mi przykro że go kupiłem.Waga z wyp to około 1,2kg, sc jest raczej dobrze.

 

Czyli jeszcze raz potwierdza się opinia o chińskich modelach, a zwłaszcza tych oferowanych w HC. I jak widać nie ma znaczenia czy model jest duży czy mały. Latają podobnie - tzn. kiepsko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie pasuje tutaj . Według jacek LP model lata dobrze , poprawnie , da rade robic zawisy itd . Widac ze Jacek LP kupił juz kilka modeli z UH to wie co mówi . Kolega z Torunia kupił Yaka 54 też małego . I model latał jak latał ale nie była cegła totalna . Hmm to jak jest wkoncu z tymi modelami ? Ten SU wkoncu jakos lata czy nie ? Sam jestem w trakcie składania go .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak sama różnica jak dla Ciebie jazda wy trymowanym bolidem F1 i kompletnie rozstrojonym.

Nawet nie zobaczysz różnicy.

Albo z innej beczki , w rękach Sylwestriniego wszystkie modele latają idealnie ,szczególnie jeśli on je reklamuje swoim nazwiskiem. W jego rękach ten model też by latał idealnie.

 

Skoro drzwi od stodoły latają to i te samoloty latają.

 

Pytanie tylko czy chcesz walczyć z każdym etapem lotu , czy dołożyć kilka zł i kopić model którym latanie to relaks , a stresem jest tylko nowa figura do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrażenia z lotu pozytywne :) zrobiłem 3 loty nim po 8minut .

Pierwszy lot SC według producenta jednak to nie to ...

Lądowanie i pakiet idzie do przodu . kolejny start.. model widać ze już lata stabilniej . Jednak to jeszcze nie jest to( model niestabilny , ogon ciąży :D ) . Drugi pakiet i drugi lot . SC jeszcze do przodu i dopiero model latał poprawnie . Lądowanie tym modelem jest naprawde normalne.Model w 3 lotach mi ani razu nie przepadl . Chociaz latałem wolno .( oczywiście w granicach rozsądku , to w koncu nie depron ani funek ) Z modelu jestem zadowolony . NIe wyszła mi żadna latająca cegła z czego jestem zadowolony . Pakiet 3sp1 1800Mha starcza na 7-8 minut latania :D Jedyne co zmieniam po oblocie to serwa SW , SK na HS 65

Sam muszę się jeszcze wczuć w model jednak uważam ze nie jest to niewypał z chin.Według mnie cały bajer jest w tym żeby ten model latał trzeba zrobić go naprawde lekko i niepakować w niego pakietów po 3sp1 2500Mha czy nawet jak słyszałem 4sp1 2250 :) Model lata prawidłowo, a latanie nim to przyjemność a nie walka o przetrwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.