Skocz do zawartości

Sjcam sj5000plus czy sj5000x elite?


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Godzina ok 12 w południe - kontrast tragiczny. Zaraz wrzucę jakiś przykład.
Czyli w modelu plus nie masz możliwości włączenia slow motion? Na youtube jest bardzo dużo przykładów więc myślałem, że to z poziomu kamery, a nie programu.

Pierwszy film - dziwne ale na kompie wydaje się dużo lepszy niż na 37cal TV Led. Udało się wyświetlić za pomocą przewodu HDMI



zaraz dodam drugi
 
tym razem 1270x720  120kl/sek  slow motion x4

 

Nie wiem dlaczego pierwszy film mimo, że w rozdzielczości 1920x1080 - youtube pokazuje tylko w 720p. Przynajmniej ja widzę tylko takie ustawienie.

post-14330-0-34095300-1458241222_thumb.jpg

post-14330-0-82782500-1458241254_thumb.jpg

post-14330-0-03544300-1458241278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, te zdjecia są dobre. I nie brakuje im kontrastu. Robie zdjecia też dobrym aparatem i zajmuje sie tez miedzy innymi obróbka zdjęć i zapewniam Cie ze 99% zdjęć podlega korekcie kolorystycznej. Na tych twoich zdjeciach jest duzo szczegolow brak duzych szumow i to jak dla mnie jest wystarczajacym materialem zeby dzialac dalej w jakims programoe do obrobki zdjęć. Nie bardzo jest sie do czego przyczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na TV wygląda to trochę gorzej przynajmniej jeśli chodzi o pliki filmowe bo fotki faktycznie nie takie złe - 12Mb i bez obróbki.zaraz zobaczę co da wyostrzenie.
 
E D Y T A
 
 Qrcze ! Zaczyna mi się to podobać ;). Jeszcze jeden film w normalnej szybkości i spowolniony w avidemuxie x8 czyli tyle ile uzyskałbym w rozdzielczości 640x480 z funkcji kamery.



 

spowolnienie 10 krotne czy nawet 60 krotne dawało efekt poklatkowy

 

Poradziłem sobie też z przeniesieniem na TV ale przez usb co bardzo ułatwia sprawę. Przypadkowo natknąłem się na kodek tej MP4 - avc. Po ustawieniu tego w avidemuxie mogłem już konwertować. Niestety spowolnień nie czyta nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest co Ci juz wczesniej tłumaczyłem. Nagrałeś film w 30 klatkach. Zwolniles go 8x czyli do ~4 klatek na sekunde co jest za malo dla ludzkiego oka zeby widziec to jako płynny ruch. Ponizej 25,nawet mozna zejsc spokojnie do 20 wystepuje juz ten efekt widzenia poklatkowego. Przy zwolnieniu filmu do np 4 klatek program sztucznie generuje klatki podbijajac je do 30 na sekunde bo takie sa "standardy" 25 i 30 klatek. I dla tego wlasnie nie ma takich zwolnien przy odtwarzaniu w kamerce.Zawsze bedzie to dzielnik 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zamieniłem wersję x elite na Plus. Różnice są istotne jeśli chodzi o elektronikę ale moim zdaniem jakoś to się nie bardzo przekłada na jakość. W każdym bądź razie 16Mb to lepiej niż 14. W wersji Plus tragiczna jest rozdzielczość 840x480 - o wiele gorsza niż w modelu elite, który ma 640x480. Poza tym odnoszę wrażenie, że fotki są lepsze od klipów filmowych. Pocieszam się tym, że podobne wrażenie miałem kupując każdą następną kamerkę.

Rozwiązał się też problem z obsługą na TV - może nie rozwiązał ale doszedłem dlaczego tak się działo. Na TV przez USB nie mogę odtworzyć filmów w 1080p z szybkością 60 kl/sek, 720p ze 120 kl/sek i tych "dziwnych" 1600x coś tam chyba 720. Natomiast przez HDMI śmigają 60kl i 120. Oczywiście 2K nie mam jak obejrzeć.    

post-14330-0-53279700-1458901124_thumb.jpg

post-14330-0-74203700-1458901267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.