Skocz do zawartości

Adaptacja zabawki na model RC


mlody25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciałbym zacząć przygodę z RC ale nie mam kasy. Znalazłem dzisiaj w piwnicy model zabawkę Wild whels nie mam zdjęć ale podam te z internetu

 

05050014.jpg

 

 

05050021.jpg

 

 

 

Ale to oczywiście nie latało poza tym jest w częściach no i właśnie chciałbym wiedzieć czy te części się do czegoś nadają mianowicie nadajnik i niby "odbiornik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda w takim razie dzięki za pomoc aha i jeszcze jedno mój kumpel ma na sprzedaż aparaturę graupner MC-10 ale nie wiem czemu jak się nei dotyka drożków to są na środku nie ma tak jak w mode 2 czy 1 że daje drążek na np 70% puszczam a on stoi dalej na 70% a w tej apce od niego to daje na 70% puszczam i wraca do neutrum czemu tak się dzieje i jak to naprawić?? proszę o szybką odpowiedź bo on chce ją jak najszybciej sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik będzie kręcił od -100% do +100%

 

wątpię, chyba, że masz regulator 2kierunkowy, co do samolotów akurat nie ma znaczenia.

 

Zasada jest taka - drągi sterujące ruchem modelu pracują w podanym przez Ciebie zakresie, w ich przypadku środek oznacza zero wychylenia. Drążek gazu działa inaczej. Jesli w aparaturze ustawisz MODE 1 to prawy drążek gazu będzie mial zakres 0-100%. Wtedy połozenie srodkowe drążka będzie dla regulatora 50% gazu.

 

Tak więc najpierw w aparaturze wybierz pasujący Ci MODE, następnie poluzuj odpowiedni drążek i będziesz miał 3 kanały pracujące w zakresie -100%-0-100% i jeden kanał, gazu, pracujący w zakresie 0 - 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm podepnę się trochę pod temat.

Interesuje mnie czy możliwe jest zwiększenie zasięgu aparatury z samochodu zabawki RC. Taki prosty sprzęt pasowałby mi do modelu okrętu, ale ma za mały zasięg. Gdzieś zaginęła antena przy odbiorniku i zastąpiona została drutem ze sprężyny ;D Czy to ma wpływ na zasięg aparatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale sprzęt profesjonalny kosztuje ;]

ja potrzebuję bardzo prostej aparatury, nie musi być nawet lekka. Chodzi jedynie o zasięg, bo wskakiwanie do wody po dryfujący statek nie jest ciekawą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zasięgu robi się na lądzie :-). Antena w odbiorniku to przeważnie "jakiś drucik". W latających jest miękki bo ciągnie się za samolotem. W pływających czy jeżdżących przeważnie jest to sprężysty drut żeby stał jak komin fabryczny. Anteny dla 35 MHz mają ok 85 cm. Dla innych pasm - nie wiem, ja bym policzył. długość fali=300 000 000/częstotliwość w hercach. Jako długość przyjmuje się ułamek długości fali np 1/2 czy 1/4 czy 1/10 długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.