Skocz do zawartości

Nemo e-sky & bezszczotka "pelikan"


Rob84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :o , nazywam się Robert, od 2 miesięcy zaczęła się moja przygoda z samolotami Rc. Pierwszym moim modelem został Nemo firmy e-sky :) latało mi się nim bardzo dobrze. Niedawno jednak po jednym z niefartownych lądowań uszkodziłem mocowanie silnika, nie chciałem już go wymienia i latać na oryginalnym silniku, postanowiłem wyposażyć mój samolocik w coś "nowszego i lepszego".

Za radą sprzedawcy w jednym z warszawskich sklepów wybrałem: silnik

RAY C2830/15

* średnica silnika: 27,8 mm

* długość silnika: 31 mm

* średnica ośki: 3,17 mm

* waga: 60g

* liczba zwojów: 15

* moc max: do 210W

* obroty na Volt (KV): 750 obr/V

* zasilanie: 2-3 ogniwa Li-xx, 6-10 ogniw Ni-xx

* zalecane śmigła: od 10x4 do 10x6 (2 Lixx/7 Nixx 10x6, 3 Lixx/10 Nixx 10x4)

* obiążenie max: 20A/60s

* zalecany regulator: 18A

* zastosowanie: trenery do 600g, akrobatki do 550g, akrobatki 3D do 400g

 

do tego regulator:

Pulso - regulator DL22A+ (BEC 2A)

Dane techniczne:

Prad ciagły : 22 A

Wymiary : 32*23*7 mm

Masa : 16 g

Liczba cel Li-Po : 2-3

Liczba cel Ni-Mh : 6-10

Wydajnos układu BEC : 2 A

Czetsotliwosc PWM : 8 kHz

Sposób programowania : karta programujaca lub nadajnik

Funkcje regulatora:Safe start-up system,Auto power cut-off,Lost control protection,Over-heat protection,Over voltage protection,Low voltage cut-off,Timing mode,Programming card,Throtle curve.

 

Zastosowałem według zaleceń zawartych w instrukcji silnika śmigło 9x5. Baterie pozostały oryginalne od Nemo: Ni-Mh, 9.6V, 650mAh,

 

wszystko podłączyłem jak należy i tu zaczyna się PROBLEM silnik działa, wszystko niby w porządku ale mój Nemo ma problemy z lataniem :( po starcie przelecjał parę metrów i opada na ziemię jakby miał podwieszone "wiadro z kamieniami" albo silnik miał za mało mocy a gaz był na maxa.potem zastosowałem śmigło 9x7 było trochę lepiej ale tez lot trwał parę chwil Proszę o radę co mam zrobić, co może by nie tak?? silnik przecież jest mocniejszy od oryginalnego, czy coś może być żle zaprogramowane w regulatorze. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam (z opisów twoich) że to akumulator za słaby... (.6v na taki silnik z takim śmigłem to może być odrobinę za mało, radził bym kupić li-pol 3s 1000mah, tak z 16C wystarczy, obciążenie troszkę spadnie, długość lotu wzrośnie i moc silnika podskoczy. Zakup takiego akumulatora z ładowarka to wydatek 100zł.

Dane ze sklepu:

 

# zalecane śmigła: od 10x4 do 10x6 (2 Lixx/7 Nixx 10x6, 3 Lixx/10 Nixx 10x4)

 

Śmigło zalecają większe do takiego zasilania :twisted: Więc też jest możliwość że za małe śmigło... Ale ja bym wymienił na twoim miejscu śmigło i akumulator i powinien polecieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli 100 zł za ładowarkę + pakiet?

Tu masz trochę tańsze rozwiązanie: ładowarka i pakiet.

Nie twierdzę, że sugestia kolegi antek116 była zła, ale tu jesteś trochę bliżej zakładanej kwoty. Poza tym, proponowana przeze mnie ładowarka, może jest prostsza i nie pozwala ładować pakietów 4s, ale posiada balancer.

Na początek taki zestaw na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.