Skocz do zawartości

Fantastic - deproniaczka akrobatka


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Te dźwigary nie są takie delikatne... klejone pod skosem na CA, wytrzymają sporo.

 

Umieściłem je po przeciwnej stronie, po lewej jeden dosztukowany, po prawej inny, skrzydełka wytrzymają ;)

 

Po godzinach dumania, wymyśliłem chyba finalną wersję, Odetnę górę, od wręgi f2 (pamiętasz napewno ;) ) do f4. Jeszcze nie wiem jak będę ją mocował, ale wszystko przedemną :D

Pod skrzydłem i nad nim wyłożę balsą 2mm (mam leciutką, cała deska 18g waży), wyprofiluje ją wodą do skrzydla, więc skrzydełko będzie mocno leżeć. Jeszcze nie wiem tylko jak je zamontować w kadłubie by się nie ruszało...

 

A pakiet pod skrzydłem nie będzie źle wpływał na loty? Jak nie, to tam pakiet wsadzę :)

 

 

WIEEELKI EDIT: Chyba jednak poddam się i utnę skrzydło ;( Takie śliczne wypolerowane, a ja nie mam pojęcia jak te dźwigary przeciąć równo i ładnie, zwłaszcza 4x8... No i jak teraz je połączyć ze sobą... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pośpiech w modelarstwie to niedobra rzecz... :)

 

A co do spraw z kabelkami i złączkami... 10zł za cos takiego to sporo. Poszukaj: http://www.tme.pl/ -może znajdziesz złączki. Wydaje mi sie, że gdzieś tam są... Jeśli znajdziesz, to możesz sobie zamówić odpowiednią ilość i zrobić swoje przedłużki do serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiHi, ja zrobiłem Twoim sposobem, ino na 2 śruby, w rękach można wygiąć łapiąc za końce jakiś centymetr... Chyba takie wychylenie nie wpłynie negatywnie? ;)

 

W sumie mam 124cm rozpiętości i ciężko byłoby w jednym kawałku ;)

 

wieczorkiem będą fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oblotu to poczekasz 2-3 tyg ;) Bo trzeba serduszko z UH zamówić i serwa 2

 

Ciężko może nie, jeśli chodzi o trud, ale o wagę napewno... Skrzydło całe z serwami ważyło 125g, po rozdzieleniu, dorobieniu połączenia jedna połówka ~75g, czyli gratis 20-25g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał model kilka dni temu

 

fantasticcy2.jpg

 

 

kadlub3lj3.jpg

 

 

Tak dzisiaj (muszę zakleić te otwory na przedłużenie lotek, pod skosem zrobiłem...)

 

kadlubnm9.jpg

 

 

Pokrywy w przedniej części kadłuba balsowo-depronowe

 

pokrywkilx7.jpg

 

 

Pod spodem mają depronowe paski, aby można było szybko nasadzić

 

pokrywy1hl3.jpg

 

 

kadlub1fz7.jpg

 

 

Listwy to: środkowe 2x4, boczne 3x3 balsa

 

kadlub4gi2.jpg

 

 

Skrzydło jest oklejone, lotki bym okleił, ale muszę nowe zrobić, z 2x3mm depronu, inaczej zupełnie inaczej wygląda kolorystycznie niż skrzydło... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE takie tam problemy egzystejcnalno-familijne :)

 

 

W skrzydełku tylko popychacza zamontować, oklejona są, ale pokażę dopiero cały oklejony model ;)

 

Serwa zamontuję na ogonie, wystające poza model, więc okleję dzisiaj balsą garba, i kadłub będzie praktycznie gotowy

Pomęczę się też z kabinką (wzór styropianowo-balsowy, szpachli boję się dawać, bo czuję że się rozkruszy przy obciskaniu butelki). Osłonę silnika z racji braku silnika i jego wymiarów zrobię dopiero na sam koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub prawie gotowy, okleić, dorobić kabinkę... waży niecałe 90g

 

kadlub5bj5.jpg

 

 

 

Z kabinką mam kłopoty, za nic nie chce wyjść, brak opalarki ani palnika...

Musi z depronu będzie (tylko nie wiem z czego owiewkę silnika, depron pójdzie po 1 locie... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem z czego owiewkę silnika, depron pójdzie po 1 locie...

 

Tylko jeśli kreta zaliczysz, a już najwyższa pora na loty wielominutowe a nie kilku sekundowe :rotfl:

A tak na serio to fajnie wygląda ten kadłub. Pokaż od środka jak zrobiłeś część środkową kadłuba - tam gdzie będą się skrzydła łączyć, bo cosik mi się to delikatne wydaje.

A co do owiewki, to ładna z depronu, to jakieś 15-20 min. Jeśli masz zamiar model taśmą oklejać, to możesz owiewkę do kadłuba bez kleju - samą taśmą przymocować. W razie czego będziesz mógł bez problemu ją zdemontować.

No i szkoda było by dawać depronową kabinkę do ładnego modelu... Walcz Grześku, walcz, trzymam kciuki :!:

 

Ps. A jak masz zamiar podwozie zamocować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo czekałem na konto w Mbanku i pierwsze zamówienie z UH, ale w końcu!

 

Model gotowy (prawie)

 

Waży 760g z pakietem 1600, z pakietem 2250 20-25g więcej

 

Co przy ponad 30dm skrzydła jest dobrym wynikiem, tak myślę. Skrzydło Acromastera które ma 33dm, jest mniejsze od tego :D

 

Silnik to Turnigy 35 30C, śmigło 11x4,7 czarne z UH (mocniejsze niż GWS, słabsze od APC)

Regiel 30A

serwa HXT900

odbiornik Electron

pakiety 1600 i 2250

 

Oblot prawdopodobnie jutro :)

 

Dorobiłem sobie płetwy na koncach skrzydeł, aby strug nie zrywało, profil powinien być na końcach grubszy, ten jest taki sam... no dobra, przyznaję się, dla wyglądu... ;) Na taśmę dwustronną, na razie trzyma mocno...

 

To teraz fotki

 

fantasticgotowyvy5.jpg

 

fantasticgotowy1xa1.jpg

 

fantasticgotowy2fj8.jpg

 

fantasticgotowy3ym9.jpg

 

fantasticgotowy4oz2.jpg

 

fantasticgotowy5uu7.jpg

 

fantasticgotowy6tg7.jpg

 

fantasticgotowy7mx9.jpg

 

fantasticgotowy9rs1.jpg

 

my.php?image=fantasticgotowy10ew9.jpg

 

fantasticgotowy11eb9.jpg

 

fantasticgotowy12ax4.jpg

 

fantasticgotowy13vs2.jpg

 

fantasticgotowy14gt4.jpg

 

 

 

No i musze się pochwalić nowym nabytkiem :mrgreen:

 

ladowarkami8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.