Skocz do zawartości

Fantastic - deproniaczka akrobatka


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

Ps. A jak masz zamiar podwozie zamocować??

 

 

wybacz, nie zobaczyłem tego...

 

podwozia nie ma, gdyż latam na łące, którą koszą ze 2 razy do roku, trawka tam teraz ma z 20cm, podwozie więc odpada. Śmigło 11" wtsjate 5-6cm poza kadłub, może nie połamie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantasticgotowy15gc9.jpg

 

 

Jakby ktoś nie czytał kraks, daje film z oblotu

 

FILM

 

 

I zarazem mam pytanie. Normalnie silnik włącza się od 4 piknięcie drążkiem gazu w górę, z tej samej wartości odlicza też stoper.

 

Po ~8-9 minutach lotu silnik nie reagował na drążek gazu aż do około połowy, mocy było dużo, tylko mniejszy zakres regulacji, połowa drążka...

 

O co chodzi,czy to jakaś dziwna oznaka wypompowania pakietu? Wolałem jednak gdy mocy jest mało, zamiast takich cyrków...

 

Regiel dobrze zaprogramowałem, TP MAG8 30A, zdziwiłem się, że nie ma tam nic opcji manualnych, zamiast melodyjek tylko

B B

BB BB

BBB BBB

 

piersze to li-pol, drugie go nimh/nicd, trzecie hamulec, i tyle ustawiania...

 

No i ster wysokości się wychyla w jedną stronę mniej, w drugą bardziej, mechanicznie nic nie blokuje, nie mam pojęcia więc czemu... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no inaczej nie bardzo serwo zamontować... chyba że te podkładki balsowe 2mm wyczepić, ale 2mm to niewiele...

 

wysokość jest ok, w oblocie bylo

D/R 60%

EXP 60%

 

w trakcie lotu przestawiłem sobie na D/R 100%, expo zostawiłem i od razu fajnie reaguje, nie pamiętam, ale coś mi się wydaje na gazie, i zaciągnięciu wysokości + odpuszczenie gazu pionem stawał, czyli ściana...

 

tylko beczek nie chce szybko kręcić... i w dół go strasznie znosi przy trzymaniu lotek na maxa... Zmienie sobie expo na 100% i zobaczę jak będzie

 

 

dzisiaj idę nim polatać, żyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no inaczej nie bardzo serwo zamontować... chyba że te podkładki balsowe 2mm wyczepić, ale 2mm to niewiele...
A nie da rady wstawic w pionie ? Tak aby tylko dzwignia poza kadlub wystawala ?

Serwa nie ma potrzeby ruszać (a jeśli byś chciał zmieniać grubość podkładek, to w Twoim modelu (przy niezmienianiu innych rzeczy) pomogłyby :shock: :shock: :shock: dużo grubsze podkładki :shock: :shock: :shock: . Dlatego dużo lepszy efekt osiągniesz przesuwając orczyk na SK do przodu. Tak aby otwór mocujący orczyka był na wysokości zawiasu steru

 

teraz masz ( "o" to zawias, "<" tył kadłuba) :

 

   /
  /
------o<

a powinno być

     /
    /
------o<

 

Chodzi o to, że mówiąc dokładniej, choć pewnie mniej zrozumiale :) płaszcyzna przechodząca przez oś obrotu steru i otwór w orczyku powinna być w miarę prostopadła do kierunku popychacza. Jeśli ramię serwa jest w neutrum w położeniu prostopadłym do bocznej ścianki, to można przyjąć, że wychylenie ramienia serwa o kąt X daje wychylenie o kąt aX naszej płaszczyzny sterowej, a wychylenie w drugą stronę o kąt -X daje wychylenie o kąt -aX naszej płaszczyzny sterowej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Krótka relacja foto-video :)

 

Fantastic na pakiecie 1600mah 20C lata 8 i pół minuty, na pakiecie 2200, niewiele więcej... :(

 

Kilka fotek słabej jakości, ale i tak wydają się być fajne.... Filmik też jest, ale ciemny, bo już dosyć późno było (z dzisiaj filmik)

 

Słabo mi się wisiało, gdyż skupić się nie mogłem. Musiałem uważać na psa sąsiada, aby nie trafić siostry fotografa, aby ładne zdjęcia/film wyszły, no i ciemno było... I rozwaliłem model, ale niegroźnie, wręga równo odpadła i troszkę jedna strona mordki pękła :)

ogólnie po kilkunastu pakietach widzę swoje postępy w trzyyy deee

 

FILM OCZYWIŚCIE :P

 

album_pic.php?pic_id=214

 

 

album_pic.php?pic_id=215

 

 

album_pic.php?pic_id=216

 

 

album_pic.php?pic_id=217

 

 

album_pic.php?pic_id=218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.