Skocz do zawartości

Zwrot/Reklamacja do UH


krall

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłałem dwie ładowarki. Zaryzykowałem i wysłałem je poleconym. W adresie trzeba podać nr RMA, który otrzymuje się zgłaszając reklamację.

Działania serwisowe pojawiają się jako komentarze do zamówienia, w którym sprzęt został kupiony. Gdy po ponad miesiącu od wysłania nie pojawiło się żadne info, wysłałem do UH maila z zapytaniem. Poprosili o podanie nr-u przesyłki poleconej. Po wysłaniu im tych danych, po kilku dniach pojawiło się info o wymianie ładowarek, a jeszcze trochę później w histoii zamówień pojawiła się nowa pozycja z ładowarkami. Po kolejnych dwóch tygodniach sprzęt był u mnie.

Reasumując reklamacja zajęła grubo ponad miesiąc, wymagała monitu, ale została poprawnie przeprowadzona :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopa ale co mu się stało - zmierzam użytkować taki sam...

 

No to uważaj :evil:

 

Zamierzałem o tym napisać po zakończonej sprawie w osobnym wątku ale ok - napiszę już teraz tu. Ew. moderatorzy prosze o przesunięcie gdzie indziej.

 

Zbudowałem sobie motoszybowec Ventus 3.5m, 12serw, odbiornik G3 Futaby, osobne zasilanie, silnik Dulasky, no i ten nieszczęscy hextronik 80A. Wiedziałem, że ten rugator to żadna rewelacja ale bardziej markowy jest 3-4 razy droższy a nawet w przypadku uszkodzenia tego chińczyka nawet w locie nie ma tragedi - wszak to szybowiec.

 

Szybowiec wychuchany - gotowy do lotu, test zasięgu zrobiony - w górę - ładnie idzie na tym zestawie napędowym :) aż tu nagle po ok 200m ciągle na wznoszeniu skończyła się kontrola nad modelem:

Korne%20168.jpg

Straty nie były aż tak tragiczne - model odbudowałem.

Poczym zrobiłem testy na ziemi.

Ze schowaną anteną zasięg był min. 60m - bez silnika.

Z silnikiem na pełnej mocy kończył się na 15-20m.

Odległość odbiornik-regulator 20cm.

Gdy wstawiłem w miejsce chinczyka poczciwego Jeti70-3p - zasięg wrócił do normy.

Wnioski:

1. testy zasięgu robić na pełnej mocy

2. tanie chińskie produkty to kategoria B. Można używać ale nie zawsze i nie do wszystkiego. A na pewno nie ufać tak jak produktom "markowym".

i tyle

Regulaor wysłam do UH. Ciekawe czy uznają reklamacje....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaor wysłam do UH. Ciekawe czy uznają reklamacje....?

Myślę, że tak - i przyślą Ci nowy, który prawdopobodnie będzie się zachowywał pododnie. Te regulatory są, niestety, znane z silnego zakłocania. W ich przypadku nawet pierścień ferrytowy daje zauważalną poprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak - i przyślą Ci nowy, który prawdopobodnie będzie się zachowywał pododnie. Te regulatory są, niestety, znane z silnego zakłocania. W ich przypadku nawet pierścień ferrytowy daje zauważalną poprawę...

 

Tego się obawiam - że on jest "całkiem sprawny".

Pierścien ferrytowy był "fabrycznie". Ja nawet dołożyłem drugi. I nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig na forum alexa pisał że hextroniki tak po prostu mają. sam mam regulator (jakiejś innej nieznanej firmy) na którym też nie da się dalej niż ok 50m odlecieć. ani pierścionek ferrytowy ani kondensatory na zasilaniu procka na niewiele się zdały.

staraj się wymienić go na np TP z którymi na 90% nie ma zakłóceń lub Turnigy które tez poprawnie chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm już ktoś pisał, że mu taki regulator zakłócał... No nic - trudno regulator już u mnie.

Będzie pracował na niskich prądach do 50A może nie będzie tak źle ale warto by znaleźć źródło zakłóceń. W końcu z niczego się nie biorą. Na pewno nie będę korzystał z jego BEC bo będzie zewnętrzny.

Może trzeba mu optoizolację dodać... Jak nic nie pomoże to kupie inny.

Cieszę się za to, że to nie inna przypadłość typu "spalił się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się za to, że to nie inna przypadłość typu "spalił się".

 

No u mnie też nie było max - jakies 50-60A. Zasilanie zew.

Optoizolacja? A stosuje się coś takiego? Choć w celach testowych optoizolując można było by poznać źródło zakłóceń: kabel czy "radio"?

Co do innych przypadłości - nie wiem czy jakiś delikatny pożar nie byłby lepszy od braku kontroli... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się stosuje jako dodatek - a ja myślałem dołożyć we własnym zakresie.

A tak w ogóle to oczywiście, że się stosuje optoizolację w regulatorach (tych dużych właśnie).

Aż się zdziwiłem, że ten nie ma jak go dostałem (nie doczytałem :) ).

TR100A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to oczywiście, że się stosuje optoizolację w regulatorach (tych dużych właśnie).

Że w regulatorach to wiem - chodzi mi czy są/stosuje się urządzenia zewnętrzne - gdy już masz regler bez opto - na zasadzie "przejściówki"...

 

Co do 2.4 - jest tylko jedna pewnia metoda: trzeba sprawdzić ;)

 

PS

Co do zdjęcia tego Turnigy - może jestem już przeczulony: ale jeśli fabrycznie wstawiają pierścień ferrytowy to już mi śmierdzi (hX tak miał) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.