Skocz do zawartości

Strzelectwo precyzyjne


MZWBPiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Zalozylem ten temat z nadzieją, że wśród kolegów znajdzie się jakiś entuzjasta strzelectwa sportowego :)

 

Z wiatrowka kontakt mialem od zawsze (taki chinol niby made in germany za 150zl), ale od wrzesnia zeszlego roku zrobilem krok w przod. Zaczalem treningi na miejscowej strzelnicy pneumatycznej. Początkowo do treningu dostawałem karabinek Haenel 312. Po dwoch miesiacach awansowałem na anschutz super air 2001, ktory sluzy mi do dzis jako karabinek treningowy. Wkrotce po tym wyrobiłem licencje PZSS i rozpoczalem czynny udzial w zawodach. Na zawodach uzywam anschutz 8002.

Tak sie troche rozpisalem... :P

Ostatnio zająłem sie tez bronią małokalibrową kbks. Tutaj zdjecie z dzisiejszych zawodów "Srebrne Muszkiety" karabinek Vostok produkcji ZSRR. Niestety organizatorzy tego etapu troszke przesadzili, bo zamiast z pasa strzelaliśmy z podpórek. Przedemna etap wojewódzki :D

 

post-12314-0-85036000-1461014536.jpg

 

Moja kategoria wiekowa to Junior Mlodszy 40strzalow ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś strzelałem z kbks. Fajna sprawa ale nigdy z podpórki !!! No i koniecznie właściwa postawa z tej na zdjęciu dużo nie wywalczysz bo będzie karabin :"pełzał" w miarę zmęczenia :). Jakie masz z tej pozycji wyniki na 50 m ?

 

No i jeszcze jedna sprawa jak się masz wstrzelic skoro luneta obok !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie strzelam z założoną kurtką strzelecką. Do ramienia przytwierdzony mam pas. Lewa ręka opleciona tym pasem jest w osi karabinu i na niej spoczywa cały ciezar. Prawa tylko jako podporka. Pozycja hmm reka pod karabinkiem ok 30st do podłoza, prawa noga wzdluz osi stopa plasko do podloza, lewa noga prosta w bok.

 

A co do tego zdjecia to poprostu organizatorzy zawalili sprawe z tymi podporkami. Powinno byc z pasa :P

 

W poprawnej konfiguracji jak napisałem wyzej strzelam serie po ok 90-95 ;)

 

Tak jak napisał Paweł, trener na bierząco podawal pozycje ostatniego strzalu na tarczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

10 maja bylem druzynowo na "Srebrnych Muszkietach" etapie wojewodzkim i z chlopakami zajelismy 2 miejsce z wynikiem 1018pkt. Pokonali nas gospodarze - Siedlce ;)

 

Przy okazji dodam ze jestem pod wrazeniem strzelnicy klubu Dragon bodajze. Piekny obiekt, oś 50m kryta w pomieszczeniu, przy kazdym stanowisku monitor, automaty do tarcz ogolem super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.