Skocz do zawartości

Układ do załączania świateł w modelu i nie tylko


Lukis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

CZeść:) Także jestem zainteresowany takim układem wiec jeśli można proszę także o 1 szt.

Wyślij na PM jakis namiary (nr konta bankowego) - bo przelewem chyba najwygodniej:)

 

A tak już technicznie - wydaje mi się że z uwagi na ograniczony kąt świecenia LED światła pozycyjne na końcówkach skrzydeł warto wykonac z min 2 diod odpowiednio ukierunkowanych.

Pytanie jakie Twój układ ma możliwości - 2 diody szeregowo np.

Ew. jest to pomysł na modyfikację kolejnych wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść:) Także jestem zainteresowany takim układem wiec jeśli można proszę także o 1 szt.

Wyślij na PM jakis namiary (nr konta bankowego) - bo przelewem chyba najwygodniej:)

 

A tak już technicznie - wydaje mi się że z uwagi na ograniczony kąt świecenia LED światła pozycyjne na końcówkach skrzydeł warto wykonac z min 2 diod odpowiednio ukierunkowanych.

Pytanie jakie Twój układ ma możliwości - 2 diody szeregowo np.

Ew. jest to pomysł na modyfikację kolejnych wersji

 

Ja mam oswietlenie z monitora lipoli, wyszlifowalem koncowki ledow i swietnie sie swiatlo rozprasza

- sloneczny dzien

 

Jednak tez przylacze sie do pytania czy jak podlacze 2 diody szeregowo to czy zostanie pobrany troche wiekszy prad czy po prostu beda slabiej swiecic?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na wyjściach na diody przy stanie włączenia jest napięcie w okolicach 5V, zależy czy się używa BEC'a czy akku, między układ a diodę należy jeszcze wpiąć rezystor, nie ma go na płytce ponieważ to dość znacznie zwiększyło by jej rozmiary (rezystor musi być normalny a nie smd, jak reszta płytki ze względu na to, że płynie przez niego prąd i trochę by się grzał w wersji smd), najlepiej zamontować go tak jakby w kablu. Układ ma wyjścia prądowe do 100mA czyli teoretycznie około 10 diod równolegle, szeregowo najlepiej tylko 2 ponieważ jest tam tylko 5V, w porywach do 3 ale zależy jakiego koloru.

 

Dziś roześle info gdzie należy wpłacić kasę.

 

Co do kolejnych zamówień, to poczekam trochę aż się uzbiera więcej chętnych, konieczność zamawiania części przez internet a więc kasa za wysyłkę.

 

Układy się już robią, małe opóźnienie ze względu na remont w domu, ale już po i biorę się do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle przesuwam termin skończenia układów :/ ale to już ostatnie opóźnienie, tzn tak układy są wykonane, sprawdzone i działają, problem w tym że przy pierwszym zamówieniu, pomyliłem się i kupiłem za dużą koszulkę termokurczliwą (w sklepie podali średnice a ja myślałem że szerokość po złożeniu) jest o tyle za duża że ciężko ją obkurczyć na układzie, co przyznam szczerze nie wygląda zbyt fajnie i po drugie więcej przez to waży. Wczoraj zamówiłem odpowiednią koszulkę i po weekendzie powinna do mnie dojść więc w okolicach wtorku układy zostaną rozesłane do osób, które przelały już pieniądze na podane konto.

 

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia, ale tak to bywa przy pierwszej realizacji większego zamówienia. Kolejne będą już sprawniej wykonywane.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymalem juz swoj uklad.

 

Oto kilka fotek ukladu wykonanego przez Lukasza. Uklad ma ok. 3mm grubosci, mozna go wsunac gdziekolwiek. Potestuje gdy zakupie odpowiednie rezystory. Zalaczona instrukcja obslugi. Swietna robota, dziekuje bardzo!

 

uklad1.jpg

 

uklad2.jpg

 

uklad3.jpg

 

uklad4.jpg

 

uklad5.jpg

 

edit: znalazlem kolejna stronke, jakbyscie dostali rezystory i chcielibyscie sie upewnic czy pasuja :DKLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia jestem technicznym idiotą , dostałem układ dokupiłem rezystory polutowałem sprawdziłem działa dioda swieci ale jak to uzbroić z aparaturą nie mogę dojść podpiąłem sterownik pod kanał lotek i działa włącza i wyłącza tak jak powinien ale jak to podpiąć do przełącznika dwupozycyjnego w MX-16 nie mogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od TX

 

ale generalnie od 0 do +100% to impuls 1,5ms-2ms a 0 do -100% to impuls 1ms-1,5ms

 

tak wiec można ustawić +/- 15% i tez powinno zadziałć :) chyba ze się myle :roll: to prosze mnie poprawić

 

z tego wiem to niektóre Tx mogą podawać impus 0,8ms do 2,2ms ?! EPA -150% do +150%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale jak to podpiąć do przełącznika dwupozycyjnego w MX-16 nie mogę

 

 

attyla !

 

1. Instrukcja do MX16 w języku polskim

2. Jak naciśniesz SELECT to widzisz jakie są wychylenia poszczególnych kanałów ( ośmiu ) i na początku masz przypisane 4 lub 5 kanałów do drążków a przełączniki musisz przypisać do odpowiednich kanałów. W jaki sposób - patrz pkt. 1

3. Jak problem z pkt 1 to zapraszam - kontakt ze mną jest - dane poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

- układ działać powinien bez żadnego ustawiania, osobiście mam mx-12, układ podłączałem pod 5 kanał, nawet nie wiem od czego on jest :) chyba od podwozia, testowałem układ również na kanale od gazu i układ reagował dokładnie na środkowym położeniu drążka czyli na impulsie o długości 1.5ms, więc wystarczy się podpiąć pod kanał który przełącza się miedzy max i min wychyleniami i powinno wszystko śmigać ładnie.

 

buwi777:

pm do mnie dotarł, przepraszam, że nie odpisałem ale musiało mi się wtedy chyba spieszyć a potem jakoś zapomniałem, co do przelewu to numer podaje jak już zaczynam kończyć, co by się ludzie nie denerwowali, że przelali pieniądze a układów jeszcze nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.