Skocz do zawartości

Zmywanie farby akrylowej z epp


wojtas3000

Rekomendowane odpowiedzi

Twin Star jest z formy i  większość farb zerwiesz z niego   taśmą klejącą .

 

 Jeśli był matowiony przed malowaniem to papierem ściernym ,zazwyczaj wybieram grubość ziarna na oko   "pod palcem"  - EPP bywa różne jak i farby....

 

Chemicznych sposobów nie znam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe-farby zazwyczaj się średnio trzymają EPP/Elaporu .

 

Nie "czyściłem "  fabrycznych modeli  więc grubość papieru przetestuj na jakimś mało widocznym miejscu.

Przy odpowiednim papierze i ścieraniu pod kranem powinieneś otrzymać powierzchnie zbliżoną do weluru .

Jego mechowatość usuniesz :nowe malowanie,delikatne  szlifowanie i ponowne malowanie 

,lub żelazkiem poprzez śliski papier ,np po foli samoprzylepnej .

Ale wtedy będzie trudno o przyczepność ewentualnego nowego malowania .

 

PS  a mi w Pioneerze farba z kabiny schodzi pod paznokciem... (emalia Model Master)

czym to malowałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed chwilą test (napuściłem kilka kropel na powierzchnię równą powierzchni zakrętki od mineralnej) i te zmywacz

post-11729-0-42659300-1462225553.jpg

nie zrobił szkody mojemu EPP - zero uszkodzeń po kilku minutach, a jest bardzo lotny i należy przypuszczać, że jak nie będziemy modelu w nim kąpać to będzie o.k..

Bardzo mocny - zmywa większość farb akrylowych (zarówno wodnych jak i organicznych), oleje dla plastyków, o ile pamiętam niektóre emalie.

Dość tani, do nabycia na stoiskach modelarskich w sklepach zabawkarskich, w Empikach (przynajmniej jeszcze jakiś czas temu), w sklepach dla plastyków no i oczywiście w sklepach modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.