Skocz do zawartości

"Wycinarka włośnicowa do styro.,depronu itp."


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnie już ktoś coś takiego wykonał ale postanowiłem że ją przedstawię :wink: .

Taki pomysł chodził mi po głowie od pewnego czasu, ostatnio ze względu na zakończenie nauki miałem go więcej i poczyniłem taką oto maszynkę. Działanie ma praktycznie identyczne jak w zwykłych wycinarkach do rdzeni, ale nieco inną metodą. Zazwyczaj dokładne wycinanie elementów takich jak wręgi żeberka zwykłym nożykiem było żmudne i trudne, dzięki temu sprzętowi wystarczy przesuwać na blacie płytę depronu i pięknie się wszystko wycina :) .

Kilka fotek:(blat musiałem przetrzeć papierem ściernym aby był jak najgładszy(i nie wygląda to najlepiej(ale działa :wink: )))

55920868ue4.jpg

98394365ww3.jpg

Dzięki zastosowaniu na ramieniu i spodzie zmiennych mocowań drutu mogę "płynnie" regulować kąt cięcia- sprawdzone na ścięciu pod zawiasy na usterzeniu chwilka i było gotowe, papierem ściernym i nożykiem trwało to dość długo i nie zawsze dobrze wychodziło.

37928894gs6.jpg

29641748zf1.jpg

22315624xj9.jpg

Styropian pocięty w różne kształty-

56845803co5.jpg

51664383pg6.jpg

Czekam na cieńszy drut oporowy, ten co teraz stosuje to resztka z odwijanej spiralki z suszarki, zasilacz 12V który to obsługuje, jest minimalnie za słaby-cięcie idzie wolniej(ale dokładniej :wink: ), zamierzam zastosować cieńszy drucik co zwiększy jego temperaturę.

Narzędzie moim zdaniem jest przydatne-można go używać do wielu zastosowań :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na fotkach widać dość dobrze całą konstrukcję więc myślę że odwzorowanie jej nie będzie takie trudne ,ale po króćce opiszę budowę :) .

Więc tak, na początek trzeba przygotować blat i wcięcie do mniej więcej środka(tak jak na fotce), następnie wykonujemy nóżki, ja zrobiłem je z deski sosnowej, ważne jest aby główki śrubek którymi przykręcamy nóżki były schowane na równi z blatem(aby nie zadzierały materiału który będziemy ciąć) i aby nóżki miały taką samą długość (coby się całość nie telepała), mając blat z nóżkami zabieramy się za wykonanie wysięgnika, ja znowu posłużyłem się drewnem ze względu na łatwość obróbki, tu wszystko dość dobrze widać na fotce. Istotną sprawą jest jego montaż do blatu(widać jak ja to wykonałem)-musi to być solidne i nie dygotać się gdyż potem będzie nań działać spora siła odciągu gumowego. Najważniejszym elementem konstrukcji jest oczywiście rozgrzany drut, jest on u mnie zamocowany:pod blatem jak i na wysięgniku-do śruby(jak na foto). Aby drut był stale naprężony musi go coś naciągać ja zastosowałem zwykłą gumę kapeluszówkę, ok.1m mocowana do wysięgnika ,jak i zawleczki zamocowanej do blatu.

Jeśli miałbyś jakieś wątpliwości-pytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiersz akurat mam na zbyciu drukarke lexmark może byćz niej zasilacz i jak go podłączyć

?

 

edit// z adapterem czy bez ?

 

 

AC DAPTER PART NO.asfd3443

input 220-240v 50/60 Hz 1.0a

output 30v 0.4a

 

i jak tego dotkne pokopie mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milko ale zasilacz z drukarki AC DAPTER PART NO.asfd3443

input 220-240v 50/60 Hz 1.0a

output 30v 0.4a

mam daćczy nie czy sam kabel a i co ty to masz ? ten zasilacz skąd ?

 

 

EDIT// bo widzęże ten zasilacz jest na jakieś baterie czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, Milko dobrze Ci powiedzial, zebys nie eksperymentowal. Biorac pod uwage poziom pytan, jakie zadajesz, widac wyraznie, ze nie masz pojecia o tym jak dziala takie urzadzenie jakie on stworzyl. W zwiazku z tym sa duze szanse na niepowodzenie w zakresie stworzenia przez ciebie takiej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.